* "Olen musta mutta syntini suuret, Jeesus maksoi jo Golgtalla, Ja Hän voitti myös mustuutein juuret, siksi laulan mä kiitostansa."
* Jeesus on valkoinen ja punainen.
* Kor.v.5:10. "
Kor.v.1:5."Minä olen musta, mutta ihana."
Mohikaani_27
7262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ja millä pauhulla! Tuo viimeinen osio oli todella kauniisti kirjoitettu. Nyt sinulle on tapahtunut jotain vielä enemmän? Jotain muutakin kuin mitä usko ja Jumala antaa? :)).
Sinun teksti Mohikaani on aivan erilaista kuin joidenkin itsessään hyvien ihmisten. Heillä on ei-toivotuista vikalista, joka esitetään sopivalla ja sopimattomalla ajalla. Vaatimusta vaatimusten perään.
rapisee iänmyötä, ja joutuu tunnustamaan itselleen, minussa ei ole mitään hyvää itsessäni, joka olisi Jumalalle kelpaavaa. Ja siinä sitten on ainoastaan Jeesuksen työn ja armon varassa Jumalan edessä. * Sitä kun usein huomaa tekeväsnsä sitä mitä ei tahtoisi, ja kuitenkin sitä tekee? * "Minä viheliäinen ihminen, kuka pelastaa minut tästä kuoleman ruumiista? * Kiitos Jumalalle Jeesuksen Kristuksen meidän Herramme, kautta! Niin minä siis TÄMMÖISENÄNI palvelen mielellä Jumalan lakia, mutta lihalla synnin lakia."
Palvelet lihalla synninlakia? Mitä tällä tarkoitit? yatävällisesti tätä kysyn.
lainaus on Paavalin opetuksesta; Room. 7:25 "Kiitos Jumalalle Jeesuksen Kristuksen, meidän Herramme, kautta! Niin minä siis tämmöisenäni palvelen mielellä Jumalan lakia, mutta lihalla synnin lakia." ja myötäilee myös koko Raamatun opetusta että "koska ei mikään liha tule vanhurskaaksi lain teoista", [Gal. 2:16] niin Jeesuksenkin täytyi kieltää itsensä ja tunnustaa: Joh. 5:30 "En minä itsestäni voi mitään tehdä. Niin kuin minä kuulen, niin minä tuomitsen; ja minun tuomioni on oikea, sillä minä en kysy omaa tahtoani, vaan hänen tahtoaan, joka on minut lähettänyt." Joh. 6:38 "Sillä minä olen tullut taivaasta, en tekemään omaa tahtoani, vaan hänen tahtonsa, joka on minut lähettänyt."
sattuu kuvaamaan fyysistä rakkautta, mutta pakanuskonnot sen sijaan usein kuvasivat jumalansa kauniina nuorukaisina . Sanonta "kaunis kuin kreikkalainen jumala" ei tyhjästä syntynyt. Juutalaisuus ainoa uskontona ilmoitti että sen Jumala ei ole fyysisesti kuvattavissa.Mutta jäi tässä ainoaksi, vasta islamn aikanaa seurasi samaa linjaa.
Johanna (hell.) on eri mieltä siitä, onko musta ihana. http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut.shtml/873366?tukiainen_johanna