Sataa ropisee sydämiä huuhtelee. Pisaroissa rakkaus kimaltelee ... Aurinko itsensä niihin lisää sateenkaaren luo ... Rakkaus tulee sillaksi sydämien välille. Aarteensa molemmissa päissä paljastaa ... Rakastavaisille toisissaan.
Silta
8
329
Vastaukset
hienosta aamuisesta runosta. Silta ja sade mikä sen kauniimpaa. http://www.youtube.com/watch?v=g_mUKEB0Ln0
- runo64-1
... ja iloisen mielen toi palautteesi ... jotenkin. no meinasin aluksi kirjoittaa yhtä pitkän pähkäilyn kuin 'nälkäkuolema' hihii mutta sateen ropinasta sai uuden ajatuksen ... hyvä ystäväin, aina on siltoja ylitse sen synkän virran, pitää vain uskoa ... kiitos kun kylässä kävit ja toivotan päiväsi täyteen hyvää ja kaunista, lämpimin halauksin.
runo64-1 kirjoitti:
... ja iloisen mielen toi palautteesi ... jotenkin. no meinasin aluksi kirjoittaa yhtä pitkän pähkäilyn kuin 'nälkäkuolema' hihii mutta sateen ropinasta sai uuden ajatuksen ... hyvä ystäväin, aina on siltoja ylitse sen synkän virran, pitää vain uskoa ... kiitos kun kylässä kävit ja toivotan päiväsi täyteen hyvää ja kaunista, lämpimin halauksin.
sillan saamme ja sen juurella on aarre,rakaudesta koottu. Kaunis ,pieni runo..Kiitos hyvänmielen tuottajalle..Mukavaa torstai-päivää..Toivoa on aina.. Iloa päivääsi t.Irkku
- runo64-1
irkku-37 kirjoitti:
sillan saamme ja sen juurella on aarre,rakaudesta koottu. Kaunis ,pieni runo..Kiitos hyvänmielen tuottajalle..Mukavaa torstai-päivää..Toivoa on aina.. Iloa päivääsi t.Irkku
... symppikset !!! no joskus tulee näitä lyhkäsiä pähkäilyjä aina silloin tällöin. kiitos rakas ystävä vierailustasi ja toivon symppiksien päivän täyteen hyvää ja kaunista, lämmöllä sydämestäni.
- mies-v57
Tule myrskytuuli ja riipova sade, en silti aijo kylmettyä sinulle. Intohimoni leiskuu ja minun kuumuuteni säilyy. Minä säilyn tässä väkevässä miehisyyteni maussa ja näissä haluissani sinuun. Älä kuvittele että sade sitä kylpee pois. Älä luule että myrsky repii irti, miten fiktioin sinua ja himoitsen. Älä pelkää minun jäähtyvän tässä luonnonmullistuksessa, Rakkaani. Tiedän, sinä olet paljon nuorempi, mutta en pelkää. Tuoreempi ja kokematon, mutta meillä on tämä Rakkaus ja kiima. Olet jo Nainen. Antaa myrkytä. Olen siltasi yli synkkien arvostelujen. http://www.youtube.com/watch?v=tbOidAY-jWo&feature=related Kiitos runostasi. Rakkaudesta saa tukea ja voimaa, uskoa omaan tunneelämään. Se on silta elämässä yli synkkien arvioiden ja kylmien näkemysten. Kun uskoo Rakkauteen, antaa elämälleen tilaisuuden. Rakastua. Taidokas Rakkausrunosi, joka herätti välittömästi. Tässä on herkkyyttä ja kuitenkin väkevyyttä. Kauneutta, mutta myös kirpeyttä. Taidokasta sanankäyttöä ja sanallisuuden rikkautta. Ei karkkipussi palstan naisille, vaan aito Rakkauruno. Koettava ja erittäin hieno Runosi. Iloa ja voimia koko päivääsi hyvä Ystävä.
- runo64-1
... vaikeuksien ja vastusten rakkauden antaessa voimaa ylittääkseen mahdoton mahdolliseksi ... no oli voimakasta ja väkevää tekstiä, intohimossa pyöriskelyä. tosi hyvä ystävä hyvä !!! no ei kovin taidokasta sanan käyttöä vaan niin tutuissa maisemissa kulkemista ja tälläiset sanat ovat jo keksityt nousevan auringon alla hihii. kiitos ystävä hyvä vierailustasi ja runostasi. toivotan viikonlopun aattopäivääsi valmistelevia toimenpiteitä lepoa ja rauhaa varten ...
- lindalinda1
rakentuu kaikesta hyvästä, lempeistä tuulista ja niistä kimaltavista pisaroistakin. Jälleen onnistunut, tuore ja aito runo Sinulta. Ei mitään liikaa, kaikki on kohdallaan ja kuuluu kokonaisuuteen. Hienoa !
- runo64-1
... tunkea tälläiseen pätkään liikoja vaikka kyllä se onnistuisi kun oikein yrittäisi, ei saa yllyttää hihii. no lyhyestä virsi on kaunis, ainakin silloin tällöin vaikka kyllä tässä oli kuluneita ja haalistuneita sanoja. kiitoksia kylässä käynistäsi rakas ystäväin ja mestarini. nyt pääsen iloisena toivottamaan päivääsi mitä parhainta, mitä kauneinta, lämmöllä sydämestäni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701073
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294515Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?36509Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49467
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53454