Tämän palstan tarpeellisuudesta on esitelty erilaisia, hetkittäin väheksyviäkin näkemyksiä.
Laajemmin asiaa ajatellessa kirkastuu hetkessä palstan tarpeellisuus, jopa kansallisella tasolla.
Ellei tätä palstaa olisi, entiset ja nykyiset taistolaiset ja heidän myötäjuoksijansa saattaisivat esittää mielipiteitään julkisemmilla foorumeilla. Siitä seuraava naurunalaisuus ja inho olisivat paljon voimakkaampia kuin tämän palstan heille suoma terapeuttinen tunne. Lisäksi päinvastainen.
Ellei Eu voi tukea tätä palstaa, pitäisi laajempaa avustusta hakea itäpuolelta, sieltä sitä jo saattaa tullakin.
Tämä palsta
on erittäin tärkeä!
4211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ystävämme on palannut omille jäljilleen ja yrittää kaupitella hiema eri muodossa kuvitelmiaan siitä, kuinka venäläisalueiden liittämisvaatimuksia vastustavat ovat viime aikoina paljastuneet ties miksi ilmestyskirjan pedoiksi.
Väitätkö että naapurimaamme infotoimiston väki Tehtaankadulla on ilmestyskirjan petoja?
Ei, se oli ystävämme edellinen ja yhtä epäonnistunut keskustelunlopetuskeino. Ystävämmehän ei osaa perustella kantojaan, eivätkä asiatiedotkaan ole hänellä hallussa. Tästä syystä keskustelu on hänelle sarja hupsuja yrityksiä huutaa, kuinka hänen kanssaan eri mieltä olevat ovat Stalinin veritekojen puolustajia, desantti Batmaneita tai Tehtaankadun agentteja. Debattitaidot ovat siis varhaisteinien luokkaa.
Millä tavalla kohdallasi ilmenee loppuun saakka harkittu älykäs ja kultivoitunut mielipide menneistä/tapahtuneista erimielisyyksistä Suomen ja Neuvostoliiton kesken