MIKSI TYÖTTÖMYYSPÄIVÄRAHAN VEROTUS ON KORKEAMPI kuin pakkaverotus???
Vastauksen tähän kysymykseen löydätte, kun etsitte käsiinne SDP/SAK vaatimukset ANSIOTULOVÄHENNYKSEN rajoista.
SDP on tämänkin epäkohdan tähän maahan ajanut.
V'tuttaa koko SDP ja sen "sosiaalinen" politiikkansa.
Köyhää kusetetaan aina, vaikka vaalilupauksissa ollaan niin niin köyhän puolella.
SDP = oikeus valehdella äänestäjilleen.
MIKSI TYÖTTÖMYYSPÄIVÄRAHAN VEROTUS ON
KORKEAMPI?
6938
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Viimeinen huuto, että asumistuki poistettava. Demarit laittoi eläkkeille rangaistusveron, ettei mentäisi eläkkeelle? Yhdäksänkympinenkin maksoi. Työttömyyskorvaus raskaalle verolle, että painettas paskahomassa pikkuliksalla. Kiittäkää demuja! Köyhät on niille saastaa, kuten kosto usein kirjoittaa..
peritään vero? Pelastuuko sillä valtiontalous?
veroja tulosta, jonka hankinnasta ei koidu mitään kuluja! Vai pitäisikö yhteiskunnan maksaa vielä taksikulutkin, kun käyt nostamassa ilmaista rahaa ja poikkeat viinakaupassa, Palaat mäyräkoira mukanasi yhteiskunnan maksamalle asunnolle löhöämään! Kommari ja porvari nuoret kaikki samanlaisia loisia!
Saako demarit oikein kikse solvatessaan pienitulosia. Tuntuuko nousemattomassa pilissä asti? Se jää kyllä solvaamiseen. Käytännön toteauttamiseen teitä rupuja ei enää lasketa.
Mamu-turistit eivät sitten maksa veroja vaan lähettävät rahaa kotimaahansa. Tottakait sun pitää maksaa tämä lysti!
Voisitko laittaa linkin asiasta?