Minä äänestin kun se on niin vanha. Että se kyllä auttaa meitä eläkeläisiä. Eikös ole jo auttamut. Kun on niin vaatimaton ihminen. Ja aina hymyilee. Silloin kun ei hymyile niin on vakava. Ja auttaa meitä eläkeläisiä kaikessa. Määrää lisää rahaa. Eikä itse halua ollenkaan lisää rahaa. Lahjoittaa meille eläkeläisille viimeiset roponsa. Toivottavasti, näin vanhempana kommunistina oikein syrämmestäni toivon, että Tarja ymmärtää päästää ne Venäläiset tänne Suomeen vihdoinkin meitä auttamaan. Että tulisivat hyvä olot ja Venäjä suojaisi ameriikalta ja sodilta kun raja aukaistaisiin Venäläisten suuntaan ja tulisivat ne kauniit neuvosto sotilaat meitä vanhojakin auttamaan kotitöissä. Sitä minä olen koko ikäni toivonut. Nytkin itkua pukkaa kun ajattelen miten kaunista se olisi, kun ne tulisivat punaisten lippujan kanssa Tarjan johdolla tänne kamalaan oikeisto suomeen. Ja viisas on Tarjamme. Niin viisas että meitä eläkeläisiä auttaa. Antaa rahaa meille ja antaa lisää hoito paikkoja niin kuin Venäjälle, jossa ei vanhusta jätetä pakkaseen niin kuin täällä perkeleen oikeisto suomessa. Tarjan aikana on paljon hyvää tehty, on, on. On saatu hyvin ameriikka pois meidän kimpusta eikä Natoon mennä ilman Tarjan lupaa. Ja tarja auttaa meitä eläkeläisiä. Nyt minä itken kun minä muistan miten paljon Tarja yksin meitä auttaa.
Siksi minä äänestän Tarjaa ensi vaaleissakin ja kesällä eu vaaleissa mkinä ennakko äänestän Tarjaa.
Minä äänestin Tarjaa
Mummo Peräseinäjoelta
5258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olet tainnut ottaa jo viikonloppuviinaa, kun noin kovasti on ruvennut viiraamaan...
Ompa röyhkeä vastaus. Varmasti oikeisto nuoren kirjoittama. Tiedoksi vain. Minä en juo. Lääkäri on sen kieltänyt. Alkkoholli ei sovi minun muitten lääkkeitten kanssa. Taidat olla oikein nuori ikävä ihminen kun kehtaat röyhkeillä vanhoille ihmisille. Häpeäisit!
Ihanan humoristinen kirjoitus , lisää näitä !!!
jostain hourulasta.Minä en äänestänyt tarjaa juuri tuon vuoksi, että se halusi joskus jopa liittyä neuvostoliittoon.Teidän punikkien aika on kyllä Suomessa auttamattomasti ohi, niin että mummo ottaa sen omaisuutensa mitä on ja muuttaa sinne ihannemaahansa. Sekin katsos onnistuu nykyään.
Kyllä minä ainakin luotan Tarjaan!
Tarja on viisain ihminen mitä on olemassa , jos Tarja sanoo että on parasta liittyä Neuvostoliittoon niin silloin on niin .
Ainakin minä olen menossa Tarjan mukaan, kaveepannun otan mukaan ja tarjoan sielä nisukaveet Tarjalle heti kun on onnelisesti päästy yli rajan!
Kiitos Tarja ku ohjaat hyvänhyvyyttäsi meitä elekeläisiä parempaan maahan elämään!