Poistu välittömästi tältä foorumilta. Moukka, paljastat liikaa nokkeluudessasi ja kaivat itsesi ja muut syvälle kaivantoon. £RXD 5111-33.
Veli Esko
Bechel
10500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tyhmä pelle. Voi vittu. Luuletko jonkin proffan luuraavan täällä lueskelemassa teidän hurahtaneiden juttuja. Sinäkö yritit muka "rappariveljenä" esiintyä? Etkö itse tajua läpinäkyvyyttäsi ja lapsellisuuttasi. Minäkin olen vähän kännissä, mutta jos sulla ei 3 promillea pauku poikki, niin osamääräsi taitaa lähennellä kenkäsi numeroa. Ei edes tällä palstalla noin lapsellinen juttu mene läpi..... tai ainakin niin toivon... vai...Huh. Alkoi pelottaa, että jos kuitenkin. Kun ikinä ennen en ole näin lapselliseen porukkaan törmännyt. Mistä minä tiedän, missä raja???
Julkaistu 21.4.2009 2:31:49 TS/Salkkareita ja virkkareita ESKO VALTAOJA Internetin vapaana rönsyilevän aluskasvillisuuden eriskummallisimpia rikkaruohoja ovat erilaiset salaliittosivut. Suomi 24 -keskustelusivuston Salaliittoteoria-palsta antaa hyvän kuvan siitä, missä mennään. Palstalla sotivat keskenään salaliittoteoreetikot, salkkarit, ja viralliseen totuuteen uskovat virkkarit. Salaliittoteoria-palsta antaa hyvän kuvan siitä, missä mennään. Palstalla sotivat keskenään salaliittoteoreetikot, salkkarit, ja viralliseen totuuteen uskovat virkkarit. Vuodesta toiseen kestosuosikkina pysyvät syyskuun 11. päivä ja uusi maailmanjärjestys, mitä se sitten tarkoittaneekin, mutta lähes kaikki muukin kuulennoista koulusurmiin kelpaa kunnon salkkarille." http://www.turunsanomat.fi/mielipiteet/?ts=1,3:1009:0:0,4:8:0:0:0;4:9:0:0:0;4:140:0:0:0;4:139:0:1:2009-04-21,104:139:605959,1:0:0:0:0:0:
Jos puhutaan oikeasti niin Eskon mitäsi tulla ulos "nwo" kaapista ja olla rehellinen ja sanoa kuinka asia on oikeaasti, ennenkuin mieheltä menee suuren kansan piiriltä authoriteetti ! Se loppuu helposti ja juorit leviää, nopeammin kuin "venäläinen pikajuna"
ja palaa astialle. "suuren kansan piiriltä authoriteetti !" Vittu, mitä Suomea. Ja mitä luulet sen "auhtoriteetin" vaikuttavan Valtaojan tieteelliseen spesialiteettiin, jota ymmärtää pari sataa ihmistä koko maapallolla. NWO-kaappi on vain paranoidien keksintöä. Miten luulet, että pienen joukon vainoharhaisuus vaikuttaisi kansalaisiin yleensä. No, sehän teissä on aina vikana, että te näette oman neulansilmämaailmanne globaalisesti tärkeäksi. Aivan kuin nuo UFO-uskovat.
Esko ei näe mitään "salaliittoteoriaa" valtauskonnoissa, replitaaniin uskoo tietyssä mielessä jopa helpommin kuin sarvipäiseen piruun, tosin molemmat ovat pelkää íhmisen mielikuvitusta, syyskuun 11 viralliset ihmeet ovat sensijaan ihan totta!
Veli Esko Uskoo mitä ylemmät sanoo ! Voi teitä raukkoja joka uskoo Eskoo jumalana !
Ei kukaan täysipäinen usko Eskoon jumalana. Ei myöskään kukaan täysipäinen usko, että Eskolle sanellaan "ylhäältä", mitä hän kirjoittaa. Paranoija on vakava sairaus, josta sairastuneen on vaikea parantua jo senkin takia, ettei hän usko olevansa sairas. Lue ihan rauhallisin mielin, mitä Valtaoja kolumnissaan kirjoitti. Se noudattelee suuressa määrin sitä, mitä normaali ihminen palstaa luettuaan ajattelisi. Ja ihan turha selittää "normaali-ihmisen sokeudesta ja orjuudesta". Paranoidinen henkilö näkee salaliittoja joka puolella ja mitkään loogiset vasta-argumentit eivät häntä vakuuta. Esko on kansainvälisesti tunnustettu tukija, joka kirjoittaa Turun Sanomiin osin humoristisia tieteelliseen tietoon pohjautuvia kolumneja. Te taas olette luullakseni psyykkisesti sairaita. (Kouluttamattoman "puoskarin" mielipide)
Tuohon voisin sanoa ulkopuolisena mistä voin tietää, että Esko:n tapauksessa, että miksi kukaan ei hänelle sanottaisi ulkopuolelta mitä julkisuuteen pitäsisi sanoa, pomot sanoo alemmillee aina mitä sanoa ! Jos pitäisi uskoa Eskon todistusta, niin en uskoisi juurikin siitä syystä että epäilys julkisuudessa on miehelle niin suuri ! Valitettavaa, kun mies on tunnettu, epäillyksillä listalla on niin suuri, että se on siellä ikuisesti ! Valitettava tosiasia on, kun kommentoi, jotain epäilyttävää, niin joutuu heti "epäuskottavien listalle" suurenyleisön listalle, valitettavasti !
Rahasta vaikka liirumlaarumia, ettei rapparit ja illut suunnitelmineen saisi vakavasti otettavaa negatiivista huomiota
pomo, joka voi määrittää, mitä prof. saa julkaista. Jos joku yrittäisi sellaisia rajauksia tai käskyjä, olisi koko tiedemaailma takajaloillaan. Kukas se Eskon pomo onkaan? Turun yliopiston rehtoriko? Ei varmasti puutu siihen, mitä Valtaoja yksityiskolumneissaan julkaisee. Ja tottahan mies turisi taas kerran. Ja opettele edes kieliopin alkeet, niin kirjoittelusi on uskottavampaa.