Kun Vanhasen lapselliset nettiseikkailut tulivat julkisuuteen, ajattelin, että kyse on yhden eronneen keski-ikäisen miehen yhdestä hairahduksesta. Sitten Vanhasen öklöttävä pillun vonkaaminen paljastui koko laajudessaan. Miten voi pääministerillä riittää aikaa roikkua netissä naisia iskemässä? Eikö netti ylipäätään ole luusereiden parinetsintäpaikka?
Sitten paljastui tämä Kanki-Kaikkosen teot. Aikuinen mies kättäytyy kuin himokas teinipoika! Eikö tunnetulta poliitikolta voi odottaa edes vähän tilannetajua ja harkintakykyä? Keskustan kansaneduajille näitä "hairahduksia" tuntuu sattuvan tämän tästä. Karpelan, vai mikä se nykyään on, jatkuva petikaverin vaihto ei ole keneltäkään jäänyt huomaamatta. Naimisissa oleva pastori Oinonen jäi kiinni eduskunnan naisten ahdistelusta vähän aika sitten. Mikko Pesälän mainio kirja viittaa asiaan laajemminkin. Tapauksia on keskustalaisilla ollut aika monta.
Lyön vaikka vetoa, että kyse on Keskustan sisällä isommasta asiasta, kuin muutaman harkintakykynsä menettäneen pölhön kiinni jäämisestä. Keskustalaisille taitaa seksin vonkaaminen olla lainsäädäntötyötä tärkeämpi asia. Lainsäädäntötyöhän on tylsää. Voi olla mukavampaa "paneutua" muihin asioihin.
Näitä tapauksia tulee paljastumaan lisää. Tämä on Keskustan johdon näyttämän esimerkin ja hyväksymien arvojen mukaista. Julkisuus ja poliittinen valta vaihdetaan seksiin. Se tuntuu olleen keskustan arvoja jo Kekkosesta lähtien.
Jäävuoren huippu
lisää tulee
4150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olen ollut ulkomailla, enkä ole joutunut seuraamaan Kanki-Kaikkosen viimeisimpiä "kangisteluja". Mitä siis on tapahtunut? Jotain "Vii kou ruum"-tyyppistä smooltolkkia?
toimittajia, tervejärkiset viittaa teidän seiska elättien höpinöihin kintaalla, voi kuinka aikuisilla ihmisillä on noin vähän älyä uskoa juoulehti toimittajien sekoiluja, jotka viinapäissään kaikkia keksivät tuolla kapakoissa.
On aikoihin eletty, kun tehdään valtakunnan asioiden hoitamista rajoittava ajankäyttö- ja prioriteettiongelma niistä minuuteista, jotka poliitikot käyttävät nettiä ja sähköpostia henkilökohtaisten asioidensa hoitamiseen. Julkisuudessa olleiden tietojenkin mukaan niin Vanhanen kuin Kaikkonenkin ovat käyttäneet nettiä ja sähköpostia ko. tarkoituksissa kotonaan iltamyöhällä. Silloin jokaisella poliitikolla pitäisi olla oikeus hieman hengähtää ja unohtaa valtakunnan asiat. Kyllä he muutoin päivittäin käyttävät työhönsä enemmän aikaa kuin tavallinen kansalainen. Jostain syystä et olekaan tekemässä ajankäyttöongelmaa siitä, että monet muut poliitikot etsivät seuraa tai pitävät hauskaa naisten kanssa samaan aikaan ravintoloissa. Eikö tasapuolisuuden vuoksi heidänkin pitäisi kyyhöttää puolen yön aikoihin eduskuntatalolla pohtimassa ratkaisuja valtakunnan ongelmiin.
Niin, keskustalaisten mielestähän sekä isoilla, että pienillä keskustapomoilla on sitä "omaa aikaa" ja "yksityisyyttä" yllinkyllin. Ei soitä pääministerillä ole. Työtä tehdään paljon. Pillua ei vongata eikä nettiä selailla.Kun posti on vastaanotettu, vastuu kannetaan Tämä on päivän selvää jokaisen normaalityöpaikan päällikölle saatika maan pääministerille.