Ampuminen jäänyt Hallikselta

skriptassaan menevänsä ongelle eikä puhu ampumisesta mitään. Vissiin luvat hyllytetty, kuten oikein onkin.
9227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

menee ammuskelemaan, ja kuvittelee ampuvansa homoja ja kikkarapäitä.

Äänestä
  • Eikö niitä pyssyjä saada kitaralaukkumieheltä pois... Se sanoo että väkivalta on aliarvostettu ongelmanratkaisukeino ja että tappamisen nautinto on melkein suurempi houkutus kuin rangaistuksen pelko on este - hirveää, hirveää.

    Äänestä

  • Pelkään! kirjoitti:

    Eikö niitä pyssyjä saada kitaralaukkumieheltä pois... Se sanoo että väkivalta on aliarvostettu ongelmanratkaisukeino ja että tappamisen nautinto on melkein suurempi houkutus kuin rangaistuksen pelko on este - hirveää, hirveää.

    ihan mukavasti soppatarpeiksi ja vielä jää naapureillekin...

    Äänestä

  • nousee kalaa kirjoitti:

    ihan mukavasti soppatarpeiksi ja vielä jää naapureillekin...

    mestareita.

    Äänestä

  • rynkkykalastuksen kirjoitti:

    mestareita.

    Onko Jani Alanderin olinpaikasta tietoa? Lain kouraa pakoileva Sisun "käräjien kirjuri" lienee edelleen aseistettu?

    Äänestä

  • rynkkykalastuksen kirjoitti:

    mestareita.

    Kyllä matikka pääsee hengestään, kun Alander ja kumppanit lataavat mällin päähän!

    Äänestä

Eipä ole entistä potkua kirjoituksessa. Esivalta ja Soini lienevät siloitelleet pahimpia särmiä. Uskomattoman helposti Halla-ahosta tuli Soinin nöyrä käskyläinen. Lienee merkki johtajaominaisuuksien puuttumisesta.

Äänestä
  • Jo eduskuntavaalien aikaan Timppa jyrisi Hallikselle: tää on mun puolue! Soini laittoi propellipäät kuriin kuin vanha tekijä.

    Äänestä

  • ottein kirjoitti:

    Jo eduskuntavaalien aikaan Timppa jyrisi Hallikselle: tää on mun puolue! Soini laittoi propellipäät kuriin kuin vanha tekijä.

    demairt ei tiiä missä mennään. ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirjoittelee kirjoitti:

skriptassaan menevänsä ongelle eikä puhu ampumisesta mitään. Vissiin luvat hyllytetty, kuten oikein onkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu