Yhdysvaltojen armeijan Irakin miehitysjoukot tulittivat eilen lauantaina 12-vuotiasta poikaa Mosulin kadulla.
Makeisia kadulla myyneen pojan pää ammuttiin hajalle useilla laukauksilla. Päättömän pojan käsi puristi kadulla ansaittuja 10 000 Irakin dinaaria - 8,50 US dollaria!
No, mitäpä sanovat Eniiron ruotsalaismieliset pedofiilit ja muut homppelit - Hintmannet ja lahtarit amerikkalaislahtareidensa sankarillisesta lapsen murhasta?
Entä mitä mieltä ovat, ei-ruotsalaishenkiset ja ei-bushilaiset suomalaismieliset lukijamme?
12-vuotiaan pojan pää ammuttiin hajalle
kadulle Mosulissa
4210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitä se vaikuttaa minkä ikänen.Pommi vöitä räjäyttäneissä ollut 7 vuotiaitakin. Lopettaisivat itsemurha iskut Jenkit lähtisi kotiin.
Kansainvälisten, ei suomalaisten, uutistoimistojen mukaan paikalla olleet silminnäkijät kertoivat lapsen karkkien lentäneen kadulle ja hänen kätensä puristi dinaarin seteleitä, joiden arvo oli noin kahdeksan ja puoli dollaria, siis KUUSI EUROA! Uutistoimistot eivät puhu mistään räjäytysvyöstä eikä muistakaan pommeista. Kysymyksessä oli MURHA, LAPSEN MURHA! - Meneekö paskalle ja kuselle haisevan Eniiron ruotsalaismielisen natsiterroristin kaaliin?
sodassa.
Ei ole paljoa U.s:n politiikka vielä ainakaan muuttunut kun eivät lähde jo pois koko maasta, vaan menevätkin Afganistaniin jatkamaan sotilaallista toimintaa. Ja juuri äskettäin myönsivät siviiliuhrit sielläkin.