Löysin vaalikoneesta varsin sopivan ehdokkaan. Yritin kovasti etsiä yhtä tiedonmurusta monelta eri sivustolta, mutta eipä löytynyt; haluaisin nimittäin tietää, onko ehdokas jonkin sortin uskovainen vai ei.
Tyyppi on kivenkova tiedemies, mikä antaa ymmärtää, että hän suhtautuisi tervehenkisesti mielikuvitusolioiden olemattaoloon. Hänen sivuillaan ja CV:ssään ei missään mainita esimerkiksi evlutismia, mikä antaa myös luvan lukea rivien välistä, että aihe on kohteliaasti jätetty pois pelottamasta riviajattelijoita.
Mistähän voisi asian saada selville?
Tottahan toki voisin kirjoittaa ehdokkaalle ja kysyä, mutta semmoinen on minulle yhtä vierasta kuin tänne rekisteröityminen. Kunhan siis sitoutumatta kuljeksin.
Eurovaaliehdokkaasta täsmätietoa?
Yksiääninen äänestäjä
5200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://yle.fi/vaalikone09/vaalikone.php Listaa ensin kaikki ehdokkaat ja tee tarkennettu haku
Sinnehän se oli piilotettu. Evlut mikä evlut. Jäi kaveri ilman minun ääntäni. Kiitos avustasi. Tuolta en itse huomannutkaan etsiä.
Kaikki vaaliehdokkaat ovat vain omia etujansa ajavia ahneita paskoja, jotka lupaavat kuita ja tähtiä taivaalta päästäkseen hyväpalkkaiseen suojatyöhönsä. Joten ihan sama ketä äänestät, koko järjestelmä kusee ja eikä kukaan tule ikinä tekemään mitään asian puolesta.
Jyrki Kasvi on ihan pätevä ihminen ja puolustaa sekä ihmisoikeuksia, että sananvapautta, mutta en sitten tiedä kummassa hänen olisi parempi olla vaikuttamassa; Suomessa vai EU:n piirissä.
Silloin ei ole muuta vaihtoehtoa kuin lähteä itse mukaan politiikkaan. Samasta turhautumisesta on moni nykyinen poliitikko aloittanut uransa.