Oudot netti-ilmiöt saavat selityksen:
Ruotsin ja ruotsin vastustus on Talan pakkomielle
Tällä ja lukemattomilla muilla Talan spämmäilyjen lakkauttamilla nettipalstoilla ovat selvinneet syyt, että miksi ns. toisesta kotimaisesta ja siinä sivussa Ruotsin valtiosta on tullut itsensä kielipolitiikan keisariksi / kuninkaaksi kruunanneelle Talalle sairaudenomainen pakkomielle.
Lapsuuden ankeat kartanokokemukset Kiikassa, täydellinen floppaus hammaslekurina Ruotsissa, ylipaisunut egosentrisyys ja täydellinen erehtymättömyyden tunne, ja aivan omituiset kaverit, ovat vain vauhdittaneet pakkomielteistä toimintaa ja sen kohteen yhä sairaalloisempaa fokusointia.
Kaikki paha mitä Talalle on tapahtunut johtuu pakkoruotsista ja pakko-Ruotsista.
Miksi Talasta tuli hyvin nuori eläkelänen? Koska hän on "erehtymätön" egosentrikko. Muut ovat / olivat aina väärässä kun Talalle tapahtuu / tapahtui vastoinkäymisiä.
Kahdeksaakymmentä käydessään Tala on huomannut, että aika kuluu loppuun vääjäämättömästi. Siksi hän niin nauttii esimerkiksi siitä että hän saa "julkisuutta" tällä mitättömällä palstalla, jonkin mielipidekirjoituksen Tyrvään Sanomiin tai tv-aikaa muutaman minuutin joko vaalivideon tai naurettavan parihaastattelun muodoissa.
Taudinkuvaan kuuluu myös se, että hän rakentaa salaliittokuvioita "vastustajastaan". Siellä Ruotsin kuningashuone, Ruotsin hallitus ja kaikki tiedotusvälineet, suomalaiset säätiöt, RKP, Folktinget ja lukemattomat muut tahot tekevät salaista yhteistyötä ainoana maalinaan suomenkielisen Suomen ainoa puolustaja: keisari tai kuningas, miten vaan, HEIKKI TALA!!
'Tala' voisi sanana korvata termit: harha, valhe, vainoharhaisuus, erehdyttäminen.
Ai niin. Myös 'Napoleon-kompleksi' joutaa syrjään. Tautiluokituksessa sen kansanomaiseksi nimitykseksi asetettakoon 'Tala-kompleksi'.
Siinä on suurin tunnustus mitä tällaiselle "suurmiehelle" voidaan antaa.
Paitsi että asia ei saa tulta, koska tämä palsta on niin harvojen tuntema.
Täältä löytyy selitys moneen asiaan
Tsekkaa tämä
6295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olet sairas svekopaska.
päätäs jos et ole
Täältä löytyy selitys moneen asiaan Tsekkaa tämä 12.5.2009 klo 15.12 Oudot netti-ilmiöt saavat selityksen: Suomen ja suomalaisuuden vastustus on Enestamin pakkomielle Tällä ja lukemattomilla muilla Enestamin (Rautalapio(spämmäilyjen lakkauttamilla nettipalstoilla ovat selvinneet syyt, että miksi ns. toisesta kotimaisesta ja siinä sivussa Ruotsin valtiosta on tullut itsensä kielipolitiikan keisariksi / kuninkaaksi kruunanneelle Enestamille sairaudenomainen pakkomielle. Lapsuuden ankeat kartanokokemukset köysissä, täydellinen floppaus sisäministerinä Suomessa, ylipaisunut egosentrisyys ja täydellinen erehtymättömyyden tunne, ja aivan omituiset kaverit, ovat vain vauhdittaneet pakkomielteistä toimintaa ja sen kohteen yhä sairaalloisempaa fokusointia. Kaikki paha mitä Enestamille on tapahtunut johtuu pakkoruotsista ja pakko-Ruotsista. Miksi Eenestammista tuli hyvin nuori eläkelänen? Koska hän on "erehtymätön" egosentrikko. Muut ovat / olivat aina väärässä kun Enestamille tapahtuu / tapahtui vastoinkäymisiä. Eihän Enestam voisi RKP:läinen ollakkaan, jos hän myyöntäisi edes hieman lukemattomista erehdyksistään. Viimeisnä kausinaan käydessään Enestam on huomannut, että aika kuluu loppuun vääjäämättömästi. Siksi hän niin nauttii esimerkiksi siitä että hän saa "julkisuutta" tällä mitättömällä palstalla, jonkin mielipidekirjoituksen "Munsalan soutajiin" tai tv-aikaa vittuillakseen suomalaisille kielipolitiikan koventamisillaan tai muuten suomalaisten herjaamisaikaa joko vaalivideon tai naurettavan parihaastattelun muodoissa. Taudinkuvaan kuuluu myös se, että hän haluaisi koventaa suomenkielen "vastustustaan". Sillä Ruotsin kuningashuone, Ruotsin hallitus ja kaikki tiedotusvälineet, suomalaiset säätiöt, RKP, Folktinget ja lukemattomat muut tahot tekevät salaista yhteistyötä hänen kanssaan ainoana maalinaan suomenkielisen Suomen kansan ja kielen tuhoaminen: keisari tai kuningas, miten vaan, JAN ERIK ENESTAM!! Enestam voisi sanana korvata termit: harha, valhe, vainoharhaisuus, erehdyttäminen. Ai niin. Myös 'Napoleon-kompleksi' joutaa syrjään. Tautiluokituksessa sen kansanomaiseksi nimitykseksi asetettakoon 'Enestam syndrooma'. Siinä on suurin tunnustus mitä tällaiselle "suurmiehelle" voidaan antaa. Paitsi että asia ei saa tulta, koska tämä palsta on niin harvojen tuntema, joten Enestam pyrkiikin saamaan sensuurin kautta tämänkin palstan hiljenemään turhautuneena itseensä.
Näin historia kertoo! Erillinen Ruotsinkielisistä valittu ryhmä käy mannerheimin puheilla,toivomuksena ettei ruotsinkielisiä sijoiteta sodan aikana eturintamalle! Mannerheimi antaa heille ns "hiljaisen" sopimuksen! Esim. rkp esittää välikysymyksen sotarikollisia vastaan ja haluaa heille ankarinta tuomiota yhdessä Neuvosto valvontakomission kanssa. Karjalan evakkoja ei haluta ruotsinkieliselle alueelle! 1993 Sotahistoria kirjoitetaan uusiksi, koskien Talin Tiikereitä ja jr 61. Vaikka jr61 oli koko sodan ajan rintamalohkon takana tai tarpeeksi sivussa! Tienhaara ja heidän torjunta voitot "ratkaisu paikoilla" Hoidettiin sotahistorian mukaan pääasiassa tykistön voimin. 28.09.1993 perustettiin pieni porukka,Rkp toivomuksesta
Näin historia kertoo! Erillinen Ruotsinkielisistä valittu ryhmä käy mannerheimin puheilla,toivomuksena ettei ruotsinkielisiä sijoiteta sodan aikana eturintamalle! Mannerheimi antaa heille ns "hiljaisen" sopimuksen! Esim. rkp esittää välikysymyksen sotarikollisia vastaan ja haluaa heille ankarinta tuomiota yhdessä Neuvosto valvontakomission kanssa. Karjalan evakkoja ei haluta ruotsinkieliselle alueelle! 1993 Sotahistoria kirjoitetaan uusiksi, koskien Talin Tiikereitä ja jr 61. Vaikka jr61 oli koko sodan ajan rintamalohkon takana tai tarpeeksi sivussa! Tienhaara ja heidän torjunta voitot "ratkaisu paikoilla" Hoidettiin sotahistorian mukaan pääasiassa tykistön voimin. 28.09.1993 perustettiin pieni porukka,Rkp toivomuksesta, nostattamaan heidän sota-ajan ryvettyneen maineen johdosta. Syntyi Talin Tiikerit ja aina ratkaisu paikoilla olleet ruotsinkieliset sankarit jr61 ym. Nämä Potter kirjailijat ovat: Lars Stenström,Carl Fiedrik Meinander,Bror Erik Sahlstedt,Göran Stiernshants ja Nils Nykvist. Vaasalaiset RUOTSINKIELISET Sotaveteraanit, ihmettelivät Ruotuväki lehdessä tätä "Potter historiaa" ja sanoivat: historia kirjoitettu uusiksi nähtävästi edellä mainittujen osalta. Rkp ja muut kiihkot halusivat painokkaasti myös Elokuvaa näistä sankareista ja se onnistui myöhemmin åken avustuksella. Kaikki jotka hieman, on lukenut OIKEAA Sotahistoriaa ja hieman haastatellu veteraaneja, yhtyvät Vaasan ruotsinkielisten Sotaveteraanien käsitykseen uudesta ns histroriasta. Brage Forssten, Holger Strandberg ja Anders Knip! Te lukukiintiöillä ja vääryydellä oppineet, alennutta aina toimimaan Suomalisuutta vastaan! Sen kertoo Historia,sen kertoo nykyinen kielipolitiikka laki ja sen kertoo lukuisat monet muut seikat. Otatte kunnian vaikka oikeista kuoleista sankari vainajista ja viettä vaikka kuoleitten kunnian. Suurin osa kunniasta annoitte niille jotka juoksivat selustassa!
sykolooki! ;-))