Seuraavista vaaleista.
Kokomus tuhlaa kansan varat minne sattuu
Missä löytyy perälauta?
5166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Toivoo Kasper, Jesper ja Joonatan
Suomen rikkaat elää, kuin viimeistä päivää ja kokoomuksen politiikot tietysti ovat rikkaiden asialla ja elävät, kuin viimeistä päivää. Millään ei ole mitään väliä, Suomen talous on ajettu kuralle tyyliin porvarihallitus. Velkaa on otettu tulevien sukupolvien maksettavaksi, vaikka Jyrki Katainen suurella möreällä äänellä kailotti valtiovatainministeriksi pääsyään, että velkaa maksetaan pois. Onhan sitä saanut tottua pitkin matkaa, Jyrki Kataisen puheet muuttuvat tilanteiden mukaan ja sumutettava Suomen kansa ei edes muista, mitä Jyrki Katainen on sanonut.
köyhällä on tuhlattavaksi? Kyllä ne varat tulee ihan sieltä kokoomuksen äänestäjiltä, eli keskimääräistä hyvätuloisemmilta, nehän kaikki verotkin maksaa. Köyhät on tässä maassa saamapuolella.
Ja eikän Kokkarit hassaa omia vaan muiden rahoja. Samanlaisia vasureita nämä Kokkarit ovat kuin kepulaisetkin.
perintöinä.huijauksilla.maksetaan itselleen enemmän kun oikeasti kuuluisi,onhan ne aina ossanneet omman edun katsoa.Työllä suomi on rakennettu ja nämä ahneet sopivasti sielä ottamassa kermat päältä.aivan kun optiotkin.Mutta kyllä se työstä käy.ON siinäkin vahtiminen.alkuun kun pääsevät ,niitä ei toputa mikään.