nimellään kannata näillä palstoilla kirjoitella!? Jos haluaa keskustella todella asioista, pysytään paremmin asiassa nimettöminä. Kun kirjoitetaan nimellä tai nimimerkillä, alkaa henkilön analysointi, nimittely ym. asiaan kuulumaton viedä aloituksessa olleen asian kokonaan sivuraiteille ja unohduksiin. Moni kuitenkin haluaisi keskustella asioista eikä henkilöistä. Onko kukaan kanssani samaa mieltä?
Onkohan niin, ettei nimimerkillä
eikä omalla
14677
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mutta silti näyttää, että melko mahdotonta täällä on harjoittaa keskustelua, joka perustuisi asioihin itseensä.
Täällä syytetään väärin tekemisestä täysin syyttömiä sekä nimimerkillä, nimillä ja ilman. Tuodaan esiin vain yksipuolisia näkemyksiä joista asiasta tietämätön saa täysin väärän kuvan. Käytetään kiihoittamaan valheella tai sanomatta jättämällä itselle epäedullisia tietoja. Politikoidaan kasvottomasti. Haukutaan muut, VAIKKA ITSE TEKISI VÄÄRIN TOISELLE.
kasvottomuuteen, vaan tulee rohkeasti omalla nimellään esiin.
Ja siihen se hyvä pakkaa jäämäänkin.
aina voi esittää korjauksia vääriin tietoihin, myös vastakkaisia näkökulmia
Tiedätkö, sinä todellisuudesta mitään?
aina vastaan jokaiseen eijan viestiin. ja kommentis ei tarvi lukea kuin "eija" niin heti tulee maven kommentti perään kuten nytkin :D
yleensäkin tulee palautetta ja erinäkökantoja/oikaisuja, aivan sama kirjoittaako omalla nimellään vai nimimerkillä.
Suu säkkiämyären, jonset parempahan pysty.
Arvaas vain, meinaanko totella tuollaista pikku-Hitleriä :D
Ja huomaatko miten se on tehonnu?
Tiedän senkin, ettei asiat muutu miksikään, vaikka niistä loisi millaisia illuusioita tahansa,
muuta kuin että olet tehnyt itsesi naurun alaiseksi täällä.
Mutta vain nikkini, en sentään omaa nimeäni :D