Otteita

Kapitalistin oppikirjasta:Sitä mitä sinulla ei ole ota se toiselta,vaikka väkisin.Puhu ja saarnaa vastuusta mutta vältä vastuun ottamisesta.Teetätä työ toiselle mutta pidä itselläsi saatu korvaus...ja JUOKSE! sillä "kylmä kangistaa nopeasti".
185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kapitalismissa jokainen hankkii itse sen mitä tarvitsee. no demaritkin tietää ettei ilmaisia lounaita ole. he vain olettavat että joku muu maksaa heidän lounaansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suoraan kirjoitti:

Kapitalistin oppikirjasta:Sitä mitä sinulla ei ole ota se toiselta,vaikka väkisin.Puhu ja saarnaa vastuusta mutta vältä vastuun ottamisesta.Teetätä työ toiselle mutta pidä itselläsi saatu korvaus...ja JUOKSE! sillä "kylmä kangistaa nopeasti".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu