Juominen kohottaa yleiskuntoa..

tuimas

Kun juodaan hyvin niin se kohottaa yleiskuntoa..monet puhisee kuin punaisiksi keitetyt ravut, kun eivät ole juoneet vettä tarpeeksi päivittäin. Itse aloitin juomaan matalahappoista vichy vettä ja hyvin toimii hymyilen entistä enemmän ja olokin tuntuu paljon paremmalta!!Jo neljäs pullollinen menossa..en sano onko isoja vai pieniä!!!!Tuikkis!!

3

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kun vain muistaisi

      juoda silloinkin, kun ei ole janontunnetta. Olen huomannut saman. Nykyinen mielijuomani on Olvin Kevyt olo -kivennäisvesi, etenkin sitruuna, jossa tosin on sokeria ja siksi energiaa kolmanneksen siitä, mitä keltaisessa Jaffassa (oma karkea arvioni).

      • Meillä on hirmu hyvä vesi omassa kaivossa ja kaikki ovat sitä kehuneet ja sifonista hiilihapotettuna vallan herkullista.


      • olisikin oma
        Duke.of.America kirjoitti:

        Meillä on hirmu hyvä vesi omassa kaivossa ja kaikki ovat sitä kehuneet ja sifonista hiilihapotettuna vallan herkullista.

        kaivo. Tuppaa oleen kunnan vettä lähes joka taloudessa. Käy vähän kateeks, mutta kyllä tuosta aurajoen savivellistäkin juomavettä saa, kun keittää niin että melkein pomppii pannusta ja sitten jäähdyttää jääkaapissa.
        Kyllä meillä Suomessa on sentäs aika hyvää vettä verrattuna muihin maihin. Pullovesissä on makueroja, joskus ostanut ärrä-vettä. Eipä kummosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      271
      4949
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      89
      3444
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      42
      3358
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2629
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1827
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1630
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      97
      1438
    8. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      14
      1389
    9. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1035
    10. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      70
      1027
    Aihe