Risto E.J. Penttilä puolueen johtoon

Jos kerran valta alkaa nousta päähän ja ylimielisyys nostaa päätään. Puolueella ei ole varaa omaan Vanhaseen. Joten Johtaja vaihtoon!
5189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ole ikäänkuin Englannissa koulutetu USA-agentti Suomessa. Paranisko se siitä?

Äänestä
  • Näyttää kyllä ylimielisiltä! Meillä ei ole varaaraa omaan vanhaseen! Näin myös Poheenjohtaja ei voi laukoa mitä sattuu! Kokoomus ei missään tapauksessa saa näyttäytyä puoleena jossa on yksi diktaattori! Sitä paitsi Jyrkin leikkauspuheet, ja USA ylistys on saanut kansan varpailleen! Professorit sanoo että USA ei nouse! Sen verran on Suomalaisilla ollut aina ylpeyttä. Että ei ole yhden valtion vetopauun tarves uskoa! Jääkin kuvitelma, Että Jyrkillä on pallo hukassa.

    Äänestä

kannattaa kokeilla vaikka.

Äänestä
  • Kokoomuksen kannattaa tosiaan vääntää tavoitteensa rautalangasta: kansa ei muuten tajua mistä puolueen linjassa on kyse!

    Äänestä

  • tajua, niin kirjoitti:

    Kokoomuksen kannattaa tosiaan vääntää tavoitteensa rautalangasta: kansa ei muuten tajua mistä puolueen linjassa on kyse!

    Tavoite on väännetty piikkilangasta: Köyhät kyykkyyn!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


katainen vilttikejuun kirjoitti:

Jos kerran valta alkaa nousta päähän ja ylimielisyys nostaa päätään. Puolueella ei ole varaa omaan Vanhaseen. Joten Johtaja vaihtoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu