Ja syystäkin. Nimittäin Suomessa naisia ei ole tapana silpoa ja ommella umpeen, hunnuttaa ja pitää neljän seinän sisällä vankeina ja naittaa serkulle joten se naisen vieminen on aika helppoa noin teknisesti.
Eli kukahan se suvaitsematon ja rasisti oikein onkaan?
Ne vie meidän naiset!
Huusi rasisti
8363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
alkuun, mutta sitten viimeisen lauseen myötä lässähti.
Ja kunniamurhahan myös varmistaa näppärästi sen että mamunaista ei vääräuskoinen koira vie. Senhän olemme nähneet ihan jo pohjoismaissakin.
Jos kysymys olisi rasismista, niin noitahan ei jossain Pakistanin vuoristoseuduilla tai Jemenin aavikolla esiintyisi. Mutta tilannehan on juuri päinvastoin, siellä missä on heterogeenisempää sakkia ei kulttuurit jotka pyrkivät vartioimaan naisiaan vainoharhaisesti kauaa elä. Kuten jo totesin, aloituksesi herätti mielenkiinnon, mutta lässähti loppulauseeseen.
Kun ottaa huomioon että nuo tavat ovat tulleet muslimien mukana. Joten monikulttuurisuuden tuotosta nuo kunniamurhat. Afrikassa kun poltetaan vieläkin noitia ja katkotaan albiinoilta jalkoja jotta saadaan taikaa soppaan. Tuommoista kulttuuriako täällä tarvitaa?
eikös Suomessa ole enemmän naispuolisia henkilöitä, jotka muuten jäisivät ilman miespuolista henkilöä. Antaa niiden viedä ne. Itsehän ovat päätöksensa tehneet.
naista on "viety silvottavaksi"? Kaikilla heillähän on Suomen kansalaisuus, että saat varmaan UM:stä tarkan luvun tarvittaessa?
Viedään "lomalle" kuten varsin hyvin tiedät.
- niistä, jotka ulkkarit vievät suomalaisilta miehiltä. Lasten ympärileikkaus on oma lukunsa.