On se kumma kuin L.H yrittää tehdä kaikkensa että virkoihin valitaan kepua nuoleskelevat lampaat...
Markku Nurmi kirjoitti hyvin tämän päivän kunnallislehdessä asiasta! Ehdottomasti pitäisi valita Viitasaaren Markku sivistysjohtajaksi, niin alkaisi homma toimiakin jollain tapaa. Näytöt ainakin on loistavat vs. kaudelta... Toivottavasti
valtuusto ymmärtää valita virkaan parhaiten sopivan ja pätevimmän eli Markku Viitasaaren!
Näyttää nyt sitten Nuuttila itkevän työtaakkaansa ja henkilöstöpäällikön virkaa aletaan sorvaamaan auki... Kenties eurovaalit häviävälle L.H:lle suojatyöpaikaksi?
Kepu pelaa taas...
Sivistysjohtajan viralla...
12876
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sinä saastainen olio et pyri kyseiseen virkaan kun noin olet kadehtija tyyppiä.
Ihmettelee moni muukin noita virkajärjestelyjä mitä Keskusta ja etunenässä eräs Sotkassa asuva hyyppäläinen tekee,mikään ei ole hänelle mahdotonta kun pitää ajaa omia etujansa ( tai vaimon ), kaikki keinot on sallittu ja käytetään,se on varma.
Markku Nurmen loistava kirjoitus kunnallislehdessä tuo esiin kaiken sen kummallisuuden ja kauhajokisen mädännäisyyden, mikä meneillä olevaan sivistysjohtajavaaliin liittyy. Nyt ei voi ajatella mitenkään toisin kuin, että Viitasaarta ei millään haluta kyseiselle paikalle, koska hän ei olisi parin änkyrän talutuksessa. Olisi mukava päästä penkomaan asioita, kuinka paljon V. on jo joutunut oikomaan aiempia kupruja. Yksi sellainen näyttäisi olleen yhteiskoulun rehtorin saaminen irti "virasta" ja takaisin "omaan virkaan". Tietäisi vaan irti mistä virasta ja takaisin mihin virkaan.
sanavarastoon, siis muutamien, näyttää mahtuvan vain yksi ainoa sana: kateus. Sillä he tekevät tyhjäksi kaiken kritiikin epäoikeudenmukaisia ja yhteisön kannalta tuhoisia päätöksiä kohtaan. Kun nyt perustelisit ensiksi sen, mitä kadehdittavaa on esim. Nuuttilassa? Entä Hautalassa? Se mitä moni näyttää tälläkin palstalla tuntevan muutamia päättäjiä kohtaan, ei ole kateus vaan inho. Sanelupolitiikka ei ole hyväksi yhteisöllisyydelle.
Mieti itse mitä viimeisessä lauseessasi sanot!!! Taisit puhua nyt itsesi pussiin oikein kunnolla,kepulainen.
varmasti kepu? Siis mikäs meidän ollessa, kyllä kelpaa hyvässä seurassa.
JOO,aivan varmasti:)
Niin, kukas virkaan valittiin...? Tietotoimistolla varmasti tähänkin vastaus.
Ainut oikea henkilö!
Hehheh, on ne aikamoisia velikultia nuo kepulaiset.
KEPULAASET KUULUU LIETEALTAASEEN!!1
kepu pois