Työt on

tehty ja saa panna pankolle maate. Syssyllä sitten taas muutama pikkuusen hätääseempi viikko ja niin on raktorin vaihto viikot eres. No tulihan sitä taas puurrettuakin. HOH hoijaa väsyttää.
10999
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

muistaa täyttää tukipaperit ei rahantuloa voi estää...

Äänestä

jotta siinä traktorinvaidos pitääkin nykyään olla aikalailla tiatoa,että osaa tehdä järkevän päätöksen. Siinä operaatios pitää osata mennä muuhunkin kauppaan kuin sinun harrastamaasi kantakaljapaariin.

Äänestä
  • Tämä juttu on täydellinen provo. Ei tuallasta menua oo kellään. Eniten epäälen kateellisia jokka täs kirijoottaa.

    Äänestä

jos ei tuu satokorvauksia niin tulee ainaki katokorvaukset ym tukiaiset-hohhoijaa

Äänestä
  • Älä ny niin kauhiasti hohhoijata joka viestissä, että ei jo joku arvaa kuka sä oot. Vai haluatko sä alitajuisesti paljastua?

    Äänestä

sitten kun on tarpeeksi levänny Lapuan asiootten hoiteluhun ja kehitysstratekiooren valamisteluhun.

Äänestä
  • Onhan se mukavaa, kun on yötä päivää paiskinut urakalla töitä ja levon aika koittaa. Meillä ei vielä kevättyöt ole lopuillaan, osa maista on vieläkin märkiä. Mutta kyllä se siitä, ilmat ovat olleet suotuisat. Nauti vaan aikaansaannoksistasi, hymyillään kun tavataan!

    Äänestä

  • onnellinen mies kirjoitti:

    Onhan se mukavaa, kun on yötä päivää paiskinut urakalla töitä ja levon aika koittaa. Meillä ei vielä kevättyöt ole lopuillaan, osa maista on vieläkin märkiä. Mutta kyllä se siitä, ilmat ovat olleet suotuisat. Nauti vaan aikaansaannoksistasi, hymyillään kun tavataan!

    aivan naurattaa Rismas omas puarisn,kun käyskentelee tarjooksia katellen,jotta kuinka polakki onkin kovilla jos näihin hintoohin pystyy myimäään tuotteetaan. Ja ei muutako pankoolle.!

    Äänestä

et oo ajatellu niinku mää tein jotta hommasin kaks pualalaasta. ei maksanu ku 200 € pimiäs miähehe lus kämppä ja ruuat.70 hektaaria on ohoralla ja itte ei tarvinnu ku pestä toine raktori. niitä marjaaloo sikalahommis siälä sun täälä-ammattimiähiä ovat.relekoi relekoi ei tarvi itte ku kerätä kermat päältä-ne tuloo sitte myrkyttämähänki.

Äänestä

mitään tietämättömät luulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohtapian krassutellen kirjoitti:

tehty ja saa panna pankolle maate. Syssyllä sitten taas muutama pikkuusen hätääseempi viikko ja niin on raktorin vaihto viikot eres. No tulihan sitä taas puurrettuakin. HOH hoijaa väsyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu