Perjantaina en uskonut korviani kuunnellessani A.Thors'in mielipiteistä mamu- asiassa.
Tuntuu ettei A.Thors ole lainkaan tilanteen tasalla. Hän on vastuussa nyky-hullusta mamu-politiikasta, joka on riistäytynyt täysin käsistä.
Thors kumosi kaikki kokoomuksen esittämät väitteet. A.Thors'in väitteen mukaan maahantulo on täysin hallinnassa. Miten se voi olla hallinnassa koska jokaikinen paikka on täynnä ja uusia kymmeniä keskuksia pitäisi tänäkin 2009 vuonna perustaa.
Miten tilanne on ensi vuonna? Hullusta hullummin. Budjetti paisuu kuin pullataikina kun porukka kasvaa sadoilla joka kuukausi. Kaikkialla kaikesta kuntien ja kansalaisten kuitenkin pitää säästää muttei pakolaisasioissa missään. Älytöntä!
Miten pakolaiskeskus jossain pienessä kunnassa voi olla kannattava valtion osuuden loputtua?
Jos kyseessä vielä on ankkurilapsokaiset, on kunta suvun yhdistymisen jälkeen todella 'kusessa'!
Uskomaton Thors!
Mari J:kylästä
3304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sekopääakka ei tajua edes erota tehtävistään. Saattaa se tietysti olla osallisena salakuljetusta urakoivassa yrityksessä nimeltä shamove.
tenaleidiä sillä vaalit kun lähestyy virtsankarkailu saattaa muuttua housuihin kusemiseksi.
Pitäähän sitä olla näkyvä kun tulevaisuudessa YK:n virkaa tavoittelee.