Tänään maanantaina vietetään suomalaista "kilpailuta katsastus" päivää. Marssitaan katsastusasemaa ja pyydetään tarvouspyyntö katsastuksesta. Ellei hintatyydytä, tapellaan siitä hinnasta vartti ja sitten todetaan "pitäkää tunkkinne" ellei hinta alene, ja marssitaan ulos. Näin voimme kuluttaa katsastajien kultaakin kalliimpaa aikaa ja häiritä heidän työtään!
kilpailuta katsastus -päivä
7
650
Vastaukset
- Turunpiispa
Sitten mennään Kookauppaan ja rutistaan kassalla tarjous ostoskorin sisällöstä. KASSAHAN SE HINNAN PÄÄTTÄÄ!!1 Voi hyvänen aika, kyllä on asiakaspalvelijoilla ihanaa tässä maailmassa ku tällaisten yksilöiden vanhemmat ei osaa käyttää ehkäisyä.
- Anonyymi
Vitun idiootti :D Katsastusta on ok kilpailuttaa, ruokakaupan tuotteita ei!! *Facepalm*
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vitun idiootti :D Katsastusta on ok kilpailuttaa, ruokakaupan tuotteita ei!! *Facepalm*
Facepalm todellakin. Vastasit yli 10 vuotta vanhaan viestiin. Idiootti!
- http://www.aasiakas.net/
- hukkapää
Eilen olikin homofobian vastainen päivä. Nyt on katsastusfoobikkojen päivä.
- katsastusmies..
sinulle tunkkia sinulle anna ?
- Anonyymi
Jos on talous siinä kunnossa, että joutuu kilpailuttamaan muutaman kympin katsastuksen, voisi olla syytä harkita liittymistä viherkomukoiden pyöräliittoon...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708