"12-vuotiaan Tomin äiti Tiina Männys järkyttyi poikansa juomalaskusta.
- Kun avasin sen laskun, olin saada sydärin, Männys huokaisee.
Helsingin Vesalassa asuvan Männyksen Tomi-poika oli ahkeroinut kuukaudessa 783,80 euron kännykkälaskun, josta 650 euroa oli syntynyt limuautomaatilla".
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1687150
Kyllä lapset ovat ihania ja vanhemmat tyhmiä.
Äiti järkyttyi: 650 euron
limulasku
5418
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
voi lisätä kännykkälaskua?
Etkö osaa avata linkkejä???? Äiti järkyttyi: 650 euron limulasku 18.05.2009 06:16 12-vuotiaan Tomin äiti Tiina Männys järkyttyi poikansa juomalaskusta. - Kun avasin sen laskun, olin saada sydärin, Männys huokaisee. Helsingin Vesalassa asuvan Männyksen Tomi-poika oli ahkeroinut kuukaudessa 783,80 euron kännykkälaskun, josta 650 euroa oli syntynyt limuautomaatilla. Männys joutui lainaamaan omalta äidiltään saadakseen toimeliaan nuoren miehen juomalaskun kuitatuksi. Hän on vieläkin järkyttynyt eikä ymmärrä, miten lasku pääsi syntymään. - Miten tuollainen voi päästä lävitse. En tajua. Liikkeessä sanoin, että kaiken maailman estot sitten sinne, Männys kertoo. Kännykkäoperaattori DNA:n asiakaspalvelujohtajan Petteri Niemen mukaan limuautomaatti on tyypillinen palvelunumero, johon eston pitäisi tepsiä. - Voi olla, että esto on jäänyt liikkeessä laittamatta, vaikka siitä on siellä puhuttu. En lähde väittämään. Inhimillinen virhe on aina mahdollinen, sanoo Niemi. Tuomas Manninen
650 euroa kuukaudessa edellyttää kuitenkin, että on ostanut limsat myös kavereilleen tai juoma-automaattifirma on huijannut härskisti. http://keskustelut.iltasanomat.fi/thread.jspa?threadID=17243
Tomi-pojan maitohampaat olivat juuri vaihtuneet rautahampaisiin, ja nyt rautahampaat vaihtuvat tekohampaisiin. Limsat syövät hampaita. Have a Coke and a smile!
Kaveri taitaa olla nelkoinen läskipaakku, imettyää melkein tonnin edestä sokelimsaa kuukaudessa!