Jehovan todistajat ovat ainoa todellinen uskonto maan päällä.
Tästä todistaa heidän oikea oppinsa, sekä toteutuneet ennustukset.
Lisäksi heidän moraalinsa on hyvin korkea, ei löydy heistä juoppoja, ei haureuden harjoittajia, ei varasta, eikä muun vääryyden harjoittajaa.
Mielellään he käyvät kertomassa ihmisille tästä ainoasta tosiuskonnosta ja raportoidessaan näistä käynneistä seurakunnan vanhimmille he ovat siinäkin täysin rehellisiä.
Siispä minäkin tahtoisin liittyä tuohon mainioon joukkoon ja käydä kertomassa tosiuskonnon ylivoimaisuudesta Suuren Babylonin ikeen alla oleville ihmisparoille.
Olen vakuuttunut siitä
anselmi.k
7318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Enempää.
Hyvä kirjoitus Anselmi! "Toteutuneet ennustukset" nyt ei ihan toteutuneet,kun ensin tuli laskuvirhe,ja sitten ennustuksen lukijat,... ymmärsivät väärin ennustuksen! Mutta,muuten päätelmääsi on moni tyytyväinen!Hienosti satiirin keinoin,voi ilmaista paljon paremmin,kuin suoraan väittämällä!
Siihen asti kirjoituksesi oli hauska kun oletin sinun irvailevan jt puhtautta, mutta jos onkin kyseessä naivi usko jonkun ihmisryhmän puhtauteen, niin kirjoitus on todella korni.
No kertokaapa nyt mitkä jehova uskovaqisten ennustukset ovat toteutuneet. Se maailamloppukin on siirtynyt tuonemaksi liian monta kertaa. Sen myönnän että jehovataret siis naimatomat ovat loistavia suihin ottajia.
Aikoinaan keskustelin Jehovan todistajien kanssa raamatusta ja muista uskonasioista. Heidän mukaansa Jehovan todistajat olivat aikoinaan ennustaneet maailmanlopun alkavan/tulevan 1914. Mutta eipäs tullutkaan vaan ensimmäinen maailmansota. Sinänsä aika mielenkiintoista että mainitsivat tämän asian ja myönsivät ennustuksensa olleen väärässä. Tosin voihan se olla että vuodesta 1914 on tosiaan maailmanloppu lähtenyt liikkeelle koska teknologia on mennyt suunnilleen siitä lähtien melko harppauksin eteenpäin ja ihmiskunta tuhoaa luontoa ennätysvauhdilla koko ajan.
Isäni on ollut jehovan todistaja jo vuosikymmeniä. Se jätkä vetää alkoholia joka viikko kunnon tumuihin asti ja vittuilee sitten äitille. Määrittele korkeat moraalit. Nyt varmaan sanot että joo marginaali-tapaus... no haista vittu sitten.
uskoa, jos ei olisi läheisiä Jehovan Todistajina.
Ompahan vain veljiä, siis lihallisia, joista en voisi kirjoittaa noin optimistisesti.
Sanoitko: REHELLISIÄ? Kaikkea muuta.!!!!