Pöyristyttävää, että osa ihmisistä ajattelee olevansa liian hyviä Jeesukselle. Esimerkiksi monet huippututkijat eivät usko Jeesukseen, mikä johtuu siitä, että he kuvittelevat olevansa kaikkivaltiaita ja liian suuria nöyrtyäkseen Kristuksen omiksi. Heidän ateisminsa ei johdu siitä, että he tietäisivät jostain jotain, vaan yksinkertaisesti heidän egojensa suuruudesta.
On täysin uskomatonta, että joidenkin ego on niin suuri, ettei se mahdu kahden miljardin uskovan kirkkoon. Tunnustaisitte syntisyytenne sekä vajavaisuutenne ja kääntyisitte Kristuksen puoleen.
Pöyristyttävää
Suom. kirkkoherra
5214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
trollinpaljastusohjelma, eihän näistä tiedä ovatko he tosissaan vai ei.
Tekstistäsi päätellen kirkon pitää avartaa ovensa että sinun egosi mahtuu sisään, ja lisäksi varmaan sinun isominäsi ego on niin laaja että asut ladossa.
Että joku voi kirjoittaa noin ala arvoista tekstiä.
egoni ei ole suuri. Olen syntinen ja vajavainen. Mutta satuihin jumalista tai taivaista minun ei tarvitse uskoa
Kyllä se Roope-ankkakin oli taskukirjassa olemassa.