Äänestätkö

prysseli

Tulossa eu-vaalit. Äänestätkö

6

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kovasti meikeläinenkin on tarpeen kun oikein kahden ministerin allekirjoittama kirje saapui.Eu vaali asiasta. Joten tiedoksi taas minun arvostelijoille ja kampittajille.Markku Korpinen

      • kuhtuja tuli

        Tuossa oo mitään kehumista. Tuli kirjeet kuuvelta ministeriltä ja kepun mansikilta. Mansikki kuhtu maatalous näyttelyyn, Lisäksi tuli kutsu prysselliin. Ottaako älälle.
        Eikä muuten kysytty maakuntakierroksille talkoisiin ilmasta työtä tekemään toisten eteen niinku sulla.


    • Only rider

      ... jätän säännöllisesti väliin, vaikka kaikissa muissa (kunnallis, eduskunta ja kirkollis) vaaleissa äänestänkin varmasti joka kerta. Hieman nurinkurista ehkä, mutta EU -vastaisen henkilön paras tapa vaikuttaa on jättää äänestämättä ja jännittää, miten alas % jää tällä kertaa. Mikäpäs EU:ssa muuten olisi ollessa: alkuperäinen periaatehan (palveluiden, tavaroiden ja ihmisten vapaa liikkuvuus) on ihan hyvä ja kannatettava, mutta kaikenlainen joutava EU -hössötys tympäisee siinä määrin, että pitääköt hyvänänsä mokoman. Joutavilla jotakin.

    • iänestän

      Pitäähän sitä oikeuttaan käyttää, kun on äänioikeuden saanut. Mukavampi oma edustaja kuin joku diktaattori.

      • äänioikeutettu

        Äänestän numeroa 183, Sari Essayah!
        Siinä on kuulkaa napakka nainen, Euroopan mestarisluokkaa, sanavalmis, kielitaitoinen ja tiältäpäen lähtösin.
        Ja kuuluu niihin pössöttelijöiden kieltäjiin, eliu kielteinen kanta kannabis ja muiden huumeiden käytölle..


      • lyhenne
        äänioikeutettu kirjoitti:

        Äänestän numeroa 183, Sari Essayah!
        Siinä on kuulkaa napakka nainen, Euroopan mestarisluokkaa, sanavalmis, kielitaitoinen ja tiältäpäen lähtösin.
        Ja kuuluu niihin pössöttelijöiden kieltäjiin, eliu kielteinen kanta kannabis ja muiden huumeiden käytölle..

        Kd:n ehdokas. Eli kommunisti, desantti. Joskus oli sellanen puolue kun Skdl eli sowjetski kommunisti desantti loikkari.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      82
      1310
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      44
      938
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      362
      767
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      132
      720
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe