Avustajaksi kotimaiseen supersankarielokuvaan!

Psykkis

Psykkis-Teatteri etsii avustajia kesällä kuvattavaan Film Noir -henkiseen supersankarielokuvaan ”Yövartija”.


Tarvitsisimme nyt avustajia Espoossa kesäkuun 1-5 päivä kuvattaviin kohtauksiin. Avustajat näyttelevät ohikulkijoita ja kauppojen asiakkaita, he voivat olla siis minkä ikäisiä ja näköisiä tahansa. Erityistä näyttelijänkokemusta tai taitoa ei tarvita. Elokuvassa näiden kohtausten hahmot käyttävät 40-50 lukujen tyylisiä nostalgisia tummasävyisiä vaatteita (miehillä pukuja, naisilla jakkupukuja, tai esim. pitkiä takkeja). Jos avustajilta löytyisi itseltään tämänkaltaista vaatetusta, se olisi erittäin hyvä.


Jos olet kiinnostunut olemaan mukana, lähetä viesti “Yövartija -rooli” osoitteeseen [email protected] Mainitsethan viestissä nimesi, yhteystietosi, sekä minä päivinä ja mihin aikaan olisit vapaa tulemaan elokuvan kuvauksiin (keskeisellä paikalla Espoossa). Liitä myös mukaan kuvasi, ja ilmoita löytyisikö sinulta yllämainitun kaltaista vaatetusta.


Avustajia tarvitaan myös kesäkuun 1-5 päivän jälkeen, mahdollisesti myös seuraavalla viikolla, 8-10 päivä kesäkuuta, ja siitä eteenpäin kesän aikana, joten voit hakea myös myöhemmille päivämäärille.


Palkkaa emme ikävä kyllä voida maksaa, mutta kaikki mukanaolijat saavat mahdollisuuden olla osa kunnianhimoista ja ainutlaatuista elokuvaprojektia. Kaikki avustajat saavat myös nimensä elokuvan lopputeksteihin. :)




---
Psykkis-Teatteri ry on teatteri- ja elokuvataiteen kouluttava ja kokeellinen unelmatehdas, jonka toiminta on suunnattu 15-25v nuorille.
www.freewebs.com/psykkis

0

406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

        Rakastan sinua ❤️
        Ikävä
        84
        1672
      2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

        Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
        Ikävä
        88
        908
      3. Misä tulipalo?

        Mikä palaa Haapavedellä?
        Haapavesi
        8
        872
      4. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

        Ihan mun miehen näköinen 😍
        Ikävä
        54
        862
      5. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

        Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
        Sanaristikot
        56
        849
      6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

        Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
        Ikävä
        58
        793
      7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

        Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
        Maailman menoa
        189
        789
      8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

        Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
        Ikävä
        80
        735
      9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

        Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        172
        730
      10. Teet tämän niin

        Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
        Ikävä
        41
        730
      Aihe