Irlanti, (uus)liberaalien koko ajan esiinottama "esimerkki" on paljastunut pelkäksi kuplaksi. Talous kasvoi velkarahalla, ja (uus)liberaalisten perinteiden mukaisesti harvalukuiselle eliitille kerääntyneet omaisuudet on nyt viety maasta pois. Kansantalous maailman ylivoimaisesi velkaantunein ja nyt on edessä vuosikymmenien nälkäkuuri. Veikkaan että (uus)liberaalit saavat satujen saarella varoa jo henkeään.
Vastaukset 3
- läheltä liippaa
Piraattipuolueen rekisteröinti puolueeksi etenee:
http://www.piraattipuolue.fi/
Päivitys 27.5.: Vaikka wikin mukaan kerättynä on lähes 5 000 korttia, emme voi lähettää puoluerekisterihakemusta ennen kuin meillä on myös hallussamme tuo määrä kortteja. Tällä hetkellä puheenjohtajalla on hallussaan vasta noin 4 500 korttia.- Pirates R Us
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/05/ruotsin_piraatit_ovat_rynnimassa_voimalla_brysseliin_766279.html
Ruotsin piraatit ovat rynnimässä voimalla Brysseliin
julkaistu eilen klo 16:08
Piraattipuolueen suosio kasvaa edelleen Ruotsissa. Expressen-lehden tilaaman kannatusmittauksen mukaan piraatit olisivat saamassa peräti kaksi paikkaa EU-vaaleissa. Puolueen kannatus on noussut jo yli kahdeksan prosentin.
Puolueen suosio lähti räjähdysmäiseen kasvuun huhtikuisen Pirate Bay -tuomion jälkeen. Nyt alle 30-vuotiaista nuorista peräti 22 prosenttia sanoo äänestävänsä piraattipuoluetta EU-vaaleissa.
Puolue on viime kuukausina haastanut rajusti vanhat puolueet, sillä se on ohittanut nopeasti kannatuksessa vihreät ja kansanpuolueen. Piraattipuolue on jo maan kolmanneksi suurin poliittinen liike, sillä sen jäsenmäärä hätyyttelee 50 000 rajaa.
- Suomen tuhoojat.
Ymmärtääköhän kepun eu ehdokkaat itsekään, mihin liberaaliryhmään ovat äänestäjiään huijaamassa suomessa?Esim ajavat kaikista eu,n jäsenmaista nopeasti kokonaan lakkautettavaksi kaikki Maatalous-vientituet. Arvatkaapa,mihin tällaisen kepun ehdokkaan ääni menisi,jos jokin hölmö erehtyisi niitä äänestämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1182435Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401572Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6441028- 106993
- 71962
- 98916
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76710- 70706
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31706