Timo Soini ja Sampo Terhoko ovat perussuomalaisten uudet mepit?
Näin voi hyvinkin käydä. Ja se olis hienoa.
Näin voi hyvinkin käydä. Ja se olis hienoa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oikeudenmukaisuus ja suomalaisuus
on perusteena miksi äänestän Sampo Terhoa numero 199
Ettei näin kävisi ja Helsinkij Pravda manipuloisi
http://turunen.blogit.uusisuomi.fi/2009/05/
Kun viime keskiviikkona kolmen tumman miehen porukka yritti ryöstää suomalaiselta isoäidiltä tämän ulkoiluttaman vauvan keskellä kirkasta päivää Helsingissä, Hesari suostui uutisoimaan tapauksesta vasta viikonlopulla. Pian lehti jo teroitti, ettei tapaukselle ole silminnäkijöitä, ja seuraavaksi se antoi rivien välistä ymmärtää, ettei isoäidin kertomus olekaan välttämättä luotettava. Ei ole todisteita.
Miksi Hesari ei kyseenalaistanut 8-vuotiaan somalitytön kertomusta, jos sellainen on oikeasti kerrottu?
Tyttäremme kertoi että hän oli käynyt kavereidensa kanssa koulun jälkeen keskustan ostarissa Turussa Thaliassa. Tyttäremme ja hänen ystävänsä olivat jutustelleet kaikessa rauhassa ja nauttineet arnoldsista ostamiansa munkkeja, kun yht'äkkiä oli paikalle rynnänyt joku ulkomaalaispoika ja alkanut uhittelemaan että nauratteko meille!! Sitten paikalle oli tullut muitakin ulkomaalaisia jotka olivat käyttäytyneet peloittavasti ja jatkaneet jo ensin tulleen pojan uhkailua hakkaamisella ja jopa tappamisella!? Tyttäremme ja hänen ystävänsä olivat tietysti pelästyneet moista käytöstä, ja olivat joutuneet pakenemaan ostoskeskuksesta kadulle ja sieltä nopeasti kukin omiin koteihinsa. Tyttäremme on tapauksesta järkyttynyt ja epävarma siitä, että uskaltaako hän tai hänen ystävänsä enää mennä Hansakortteliin ollenkaan?
Itse aion ainakin äänestää perussuomalaista puoluetta siinä toivossa että Suomen pakolaispolitiikkaan saataisiin muutos aikaan. Suomessa on työttömiä ja avuntarvitsijoita ihan omastakin takaa. Ei meidän tarvitse yrittää ratkaista maailman pakolaisongelmaa sillä, että vastaanottamme kaikki maailman ongelmapakolaiset! Jos pakolaisia on aivan pakko ottaa, niin pidetään ainakin siitä huoli, että kulttuuriset taustat on kutakuinkin samat kuin suomalaisilla!
-kriittisyydestä viimeksi tänään MTV:llä? Soini toivottaa kaikki mamut tervetulleiksi Suomeen? Hänen ihmisvihansa kohdistuukin nykyisin mm. Suomalaisiin naisiin, maanviljelijöihin ja Karjala-taustaisiin henkilöihin?
Soini on ihan samaa mieltä kuin muutkin suomalaiset. Pakolaispolitiikaan täytyy tulla muutos! Orjatyövoimasta ei hyödy kukaan muu kuin ulkomaalaisomistuksessa olevien yritysten kasvottomat osakkeenomistajat! Tavalliselle suomalaiselle elintasopakolaiset ja teollisuuden haalima orjatyövoima on pelkkä rasite.
rasisminvastaisen julistuksen allekirjoittamatta?
Timo Soinin ja toisen (Sampo Terhon?) on aika nyt nousta Libertasin rinnalle EU:hun taistelemaan Lissabonin sopimusta vastaan, jonka varjolla liitetään pian 100 MILJOONAINEN muslimimaa Turkki EU:hun (ja se tulee silloin olemaan EU:n suurin valtio,
joka vaatii EU:n rakentamisrahastosta tukirahoja moskeijan rakentamiseksi kaikkiin yli 1000 asukkaan kaupunkeihin Pihtiputaasta Näljänkään).
Libertas taistelee Soinin ja Perussuomalaisten rinnalla vapauden puolesta.
Libertas taistelee myös Irlannin kansanäänestyksessä paitsi irlantilaisten niin myös suomalaisten vapauden puolesta.
Tule Libertasin, Soinin ja Perussuomalaisten toimintaa:
http://www.libertas.eu/ireland/
Toimintaa suomalaisuuden puolesta, ei vaikenemista kansainvälisesti. Muista EU-VAALIEN TASANUMERO KAKSI SATAA eli Pertti Virtanen.
Aivan, SUOMALAISET IHMETTELIVÄT YLEN JNE. LINJAA KUN ELIITTI JUHLI PIETARIN 300-VUOTISJUHLIA, ei sanallakaan mainittu, että tsaari rakensi pesänsä suomalaisten maalle. Ja suomalaisvastaisuudesta Ruotsissa on eliitti totaalisesti vaiennut, myös Halonen puhuu mieluummin Afganistanin ongelmista ja vaikka nicaragualaisista.
Veltto Virtanen toteaa:
"Suomen kieltäminen ulottuu täysin kohtuuttomana myös etelään. Kun Pietarin 300-vuotisjuhlaa juhlittiin Suomessakin muutama vuosi sitten unohtui se - että juuri Pietari Suuren käskystä lähes koko Karjala aina Kuolan rajoille asti joutui vuosikymmeniksi terrorin kohteeksi."
http://veltto.blogspot.com/
sunnuntai, tammikuu 18, 2009
Finmarken ja Lapin nykytilanne ja valeet Suomesta - yhä!
On hämmästyttävää munattomuutta, ettei vieläkään uskalleta sanoa suoraan poliittisella tasolla suoraan, mikä ero on Suomen ja Ruotsin suhteessa toistensa asukkaisiin.
Että Ruotsi tuhosi eri tavoin vainoten muutamassa sadassa vuodessa kokonaan suomalaisen monikymmentuhantisen väestön Värmanlandissa - viimeinen saatiin ruotsinkieliseksi 1960-luvulla. Osa suomalaisista (savolais-hämäläisistä) lähti Delawareen. Amerikkaan lopulta "Uuteen Ruotsiin"asumaan jääneistä 1600-luvun puolenvälin jälkeen on arvioitu yli puolen olleen alkuaan Suomesta!
Tiesitkö että Ruotsin kuningas haetutti romanialaisia mustalaisia 1500 luvulla hevostalliinsa töihin. Muutamassa vuodessa kuninkaalle kävi hyvin selväksi se, että mustaliset olivat kovin epäluotettavia ja työtävieroksuvia varsinkin silloin, kun töitä olisi pitänyt tehdä jonkun muun kuin heidän itsensä hyväksi. Niinpä Ruotsin kuningas keksi että karkoitetaanpa nuo mustalaiset Suomeen. Tuosta johtuu myös se, että kaikilla mustalaisilla on säännönmukaisesti ruotsinkielinen sukunimi. He ovat Hagertteja, sitroneita Lindgreeneitä jne.
MUSTALAISIA EI OLE KIINNOSTANUT MIKÄÄN SUOMALAISUUS, EI EDES SUKUNIMEN SUOMENTAMINEN, ruotsia ne eivät osaa mutta eristäytyä sitäkin paremin.
Aivan. Ja koska mustalaiset ovat eristäytyneet omaksi eliittiryhmäkseen, joka on koko 500 vuotta (jolloin tulivat Kustaa Vaasan aikana Ruotsista tänne) harjoittanut omaa pelehtimistäänsä (esim. verikostoa johon liittyy väistäminen vieläkin
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Riku Lumbergin avoin kirje romaniyhteisölle/1135229616156
Kuten verikosto. Keskityn kirjeessäni tähän ongelmaan ja järjettömyyteen, joka joissakin tapauksissa on väkivaltaisuuksien takana.
Jotkut vähättelevät verikostoa ja sanovat, ettei sellaista ole enää olemassa Suomen romanien keskuudessa. Paskapuhetta, sanon minä.
---
niin oltuaan 500 vuotta eristettynä mustalaiset ovat pitäneet ruotsinkieliset sukunimensä vaikka eivät ruotsia osaa.
Näinä vuosina mustalaisia on kiinnostanut suomalaisuus vain siltä osin, että Kelasta saa mustalaisvaatteet suomalaisten veronmaksajien laskuun ja elannon siten että ei tarvitse käydä töissä vaan saa nukkua nuoresta pitäen aamulla myöhään.
Romaniassa ei saisi
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8150055
Voi tullakin tasavertainen kilpailu siitä, kuka saa Soinin jälkeen eniten ääniä.