Ylläpito
11
218
Vastaukset
- Putkivalo
Siinä luki: "Viestiketjujen vastausten ja lukukertojen määrät tulevat päivittymään useammin."
Ne ei päivitykään heti niin kuin aikaisemmin? Aloitusten tekeminen ei taidakaan auttaa päivittämistä?? Meitä on huijattu tekemään aloituksia??? Niin niin, mä kysyn taas väärällä palstalla.. ei sillä kai oikeastaan ole väliäkään, kunhan ihmiset tykkää kirjoittaa. Eipä täällä muuten mitään kivaa olisi vissiinkään :) paitsi onhan täällä mainoksia..
Ja mun jutut on taas sitä luokkaa että pitäis ottaa ylijännitepiikin...päivittävän senhetkisetuudet viestit näkyviin, on se jo niin moneen kertaan testattu. Mutta ilmeisesti viestit on ajoitettu päivittymään myös automaattisesti määrätyin väliajoin (kerran päivässäköhän, ei ainakaan kovin tiheään ole päivittyneet....:D)
- Putkivalo
TaikisN kirjoitti:
päivittävän senhetkisetuudet viestit näkyviin, on se jo niin moneen kertaan testattu. Mutta ilmeisesti viestit on ajoitettu päivittymään myös automaattisesti määrätyin väliajoin (kerran päivässäköhän, ei ainakaan kovin tiheään ole päivittyneet....:D)
... kuin kokeilla :)
Voihan heh... uusi toiminto on laitettu palstoille myös, koetin äsken lähettää vain tuon yhden rivin, ja mut palautettiin heti tänne omaan vastaukseen. Varustettuna viestillä "Väärinkäytön välttämiseksi useiden viestien lähettämistä lyhyen ajan sisällä on rajoitettu." Ohops. Ei saa olla liian vikkeläsorminen :)) Voi tuossa toisaalta hyväkin puoli, ei mene chattailuksi. - Putkivalo
TaikisN kirjoitti:
päivittävän senhetkisetuudet viestit näkyviin, on se jo niin moneen kertaan testattu. Mutta ilmeisesti viestit on ajoitettu päivittymään myös automaattisesti määrätyin väliajoin (kerran päivässäköhän, ei ainakaan kovin tiheään ole päivittyneet....:D)
Olit oikeassa! Ja minä väärässä, toimii tämä täsmälleen niin kuin sanoit :))
Arrggh... taas tuo "Väärinkäyt..." rupean naputtelemaan yhdellä sormella... :P Putkivalo kirjoitti:
Olit oikeassa! Ja minä väärässä, toimii tämä täsmälleen niin kuin sanoit :))
Arrggh... taas tuo "Väärinkäyt..." rupean naputtelemaan yhdellä sormella... :Ptuohon herjaukseen monta kertaa. ei se anna kirjoittaa montakaan vastausta kun jo ruppee rajoittelemaan. Näänkö näkyjä kun minusta näyttää että nyt viestit päivittyvät samantien. *hieroo silmiään*
- Pörrääjä
johon on viimeiseksi kirjoitettu nousevan etusivun ylimmäksi.
Saas nähdä mitä moinen saa aikaan.
Joillain palstoilla häiriköt valitettavasti nostavat tyhjällä lätinällään samoja avauksiaan viikko/kuukausikaupalla sivun alkuun.
Joillain palstoilla systeemi toimii hyvin ja kärjessä pysyvät mielenkiintoiset keskustelua herättävät avaukset.mä en pidä tätä systeemiä hyvänä, nythän tuntuu ettei omiin avauksiinsa voi kirjoittajille edes vastata ettei ole nostamassa itseään ylöspäin :(((
- Pörrääjä
TaikisN kirjoitti:
mä en pidä tätä systeemiä hyvänä, nythän tuntuu ettei omiin avauksiinsa voi kirjoittajille edes vastata ettei ole nostamassa itseään ylöspäin :(((
Tämä systeemi antaa trollaaja häiriköille mahdollisuuden saada olla esillä koko ajan, siitähän trollaajat nauttivat.
Onnistuessaan tämä systeemi kuitenkin mahdollistaa sen, ettei hyvät keskustelut painu unholaan kakkossivulle, kun jotkut tahallaan suoltaa avauksia saadakseen näin tapahtumaan. ...hitustakaan epäselvää että mihin moinen uudistus tulee johtamaan. Tietyillä palstoilla tuo ominaisuus on bueno, S24:ssä se ei sitä tule olemaan.
- Pörrääjä
Kossunen kirjoitti:
...hitustakaan epäselvää että mihin moinen uudistus tulee johtamaan. Tietyillä palstoilla tuo ominaisuus on bueno, S24:ssä se ei sitä tule olemaan.
minäkin. Ainoastaan rekisteröitymispakko ja rekisteröitymisen tunnistus, niin ettei samalla voi olla useampaa nimimerkkiä voisi täällä tehdä kyseisestä toiminnosta buenon.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1411339Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa443892Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1143068Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1272406Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812065Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961771Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3041029Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17820Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143765- 53709