Sun Dance takaisin keskustaan

Miks ihmeessä tuo tapahtuma piti järjestää hallissa vaikka on kesä alkamaisillaan? Seuraavana vuonna takaisin keskustaan niin tulee enemmän väkeä. Muutenkin Hyvinkäälle pitäs saada enemmän tapahtumia kesälle.
3241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Enpä vois olla enempää kanssasi samaa mieltä. Kenenköhän idea tämä taas on ollut? Oisko tämmönen analogia; vähemmän porukkaa -> vähemmän häiriötä. Ketä varten näitä järjestetään? Kehtas vielä lehdessä sanoa että ehkä joskus tulevaisuudessa yleisö löytää jäähallin. In your dreams! Virheiden tekeminen ei ole tyhmyyttää, se on tyhmyyttä jos niistä ei opita mitään.

Äänestä

Jäähallissa helpompi pitää huoli, että kaikki joutuvat katsomaan Haloo Helsinkiä selvinpäin.

Äänestä

Joo. Todellinen virhe ja ihmetyttää, että kuka aivokuolio vastaavaa on keksinyt.
Muutenkin esiintyjät ihan hanurista. Plussaa sentään nostalgisesta rämistelystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvinkää kesä 2010 kirjoitti:

Miks ihmeessä tuo tapahtuma piti järjestää hallissa vaikka on kesä alkamaisillaan? Seuraavana vuonna takaisin keskustaan niin tulee enemmän väkeä. Muutenkin Hyvinkäälle pitäs saada enemmän tapahtumia kesälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu