Erektiopumput/peniksenkehittimet

Kehittäjä

Aattelin ostaa itteleni peniksenkehittimen; en kuitenkaan peniksen suurentamiseksi vaan erektion parantamiseksi. Onks kukaan käyttäny näitä ja huomannu erektion paranevan? Eiks tyhjiöpumput pistä veren kiertämään kullissa paremmmin? Jossain pumpussa mainostettiin erektion paranevan, eiks tää oo vähän niiku jelggausta? Onko vaaraa saada verenpurkaus? Ei kai näistä vaaraakaan oo, jos pitää järjen mukana?

7

3120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vuosien kokemus

      Omistan pumpun ja on tullut vuosien mittaan pumpattua yhden jos toisenkin kerran ja todennut että tilapäisen turvotuksen saa mutta ei mitään pysyvää, ja ei siitä erektiokaan juuri parane vaan melkein päinvastoin jos liikaa pumppaa, tuo lypsytekniikka minusta parantaa erektiota ainakin minulla vaikka ei se koskaan huono ole edes ollutkaan, sitten olen kokeillut sellaista venytintä jonka tuskaa kestin puolivuotta melkein joka päivä mutta ei sekään tuonut lisää pituutta joten lopetin kaikki muutu paitsi satunnaista pumpaamista ja lypsyä ihan vaan siksi kun ne on kivoja tehdä :)

    • Anonyymi

      On tässäkin aikamoinen juttu naisten pimppatreenistä.

    • Anonyymi

      Parhaillaan penikseni on pumpussa. Merkkasin viivan 21cm kohdalle ja puolen tunnin imun jälkeen tatti on siinä viivassa ja koko penis turvonnut mahtavaksi. Mukava tunne kun turpea kulli liikkuu farkuissa kävellessä... ei alkkareita tietenkään kesässä.
      Käytän pumppua monta kertaa viikossa ja nautin siitä imusta ja turvotuksesta, voin suositella mut maltilla.

    • Anonyymi

      Luulisin että useimmat noista on huijausta, millä tyhmiltä otetaan rahat pois.

    • Anonyymi

      Itse voin suurella sydämmellä suositella bathmatea. Ostin 80e bathmate hydro7 (entinen hydro x40?) pumpun kaalimadosta ja oli kyllä joka pennin arvoinen hankinta. Käyttö on helppoa, miellyttävää ja ERITYISEN MOTIVOIVAA.

      Kun täyttää säiliön vedellä ja pumppaa menemään ni sweet jesus sentään :) itsellä erektion ympärysmitta 12.5cm ja muutaman minuutin käytön jälkeen jo alkoi hätyyttelemään kullin varsi säiliön seinämiä. Niin lujaa se siellä turpoaa lämpimän veden kans. Enkä jauha mitää bullshittiä! Jo muutama minuutti riitti siihen, että vielä tälläkin hetkellä on lepokulli eilisen pumppailun jäljiltä paksumpi ja pidempi kuin ns "normaali-tilassa". On niinsanotusti pumppi päällä. Ihan niiku treenatuilla lihaksilla punttisalin jälkeen.

      Bathmatea voi käyttää ilman vettä tai veden kanssa. Ilman vettä imu on jotenki kevyempää mutta tuntuu kyllä. Ei saa yhtä isoksi turvotettua kuin veden kans..

      Mutta veden kans taas imu on "raskaampi, voimakkaampi ja tehokkaampi", mutta samalla oudolla tavalla kyllä miellyttävämpi. Molemmissa omat hyvät puolet. Vesi kastelee joka paikan joten ei voi ihan missä sattuu pumppailla, kun ilmalla pumpatessa taas ei tarvi välittää oikeen mistään.

      Itelle kyllä tuli heti ekan vesipumppailun jälkeen tunne etten halua enää ilman vettä pumpata ikinä :)

    • Anonyymi

      Turhia vehkeitä minun mielestäni. Ja ajanhaaskausta.

      • Anonyymi

        Aina teitä räksöttäjiä kipittää paikalle itkemään. Mitä vitun väliä sun MIELIPITEELLÄS luulet olevan kun puhutaan faktoista ja kokemuksista? Aivan, ei mitään.

        Mulla ainakin toimii sekä roikottaminen että pumppaus. Erityisesti pumppaus. Ihan jumalaton patukka 20min imun jälkeen oli sun mielipide mikä hyvänsä.

        Se onkin sit eri asia jos olet kokeillut ja todennut ettei se toimi SULLA HENKILÖKOHTAISESTI ... ollaanhan me kaikki yksilöitä kumminkin. Yhdelle toimii, toiselle ei. Kropan tyyppejä on erilaisia. Eräs kolleega käy puntilla ja on helvetin väkivahva ukko, mutta ei näy lihasta missään. Paremminki näyttää joltai kaljaa kittaavalta hupiukolta. Lääkäri ja kehoanalyysi (tai jotain sinnepäin) tuli lopputulemaan että sen vartalo on sellainen mikä ei kerää kovin helposti lihasta mutta olisi sopivampi pitkäkestoiseen kestävyysurheiluun esim juoksuun.

        Eli meitä on moneksi.. itellä pumppu toimii ja niin toimii melkein kaikilla muillakin OIKEIN KÄYTETTYNÄ.


    Ketjusta on poistettu 29 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      73
      5871
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      275
      4750
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2588
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      28
      2493
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      88
      1532
    6. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      14
      1420
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      105
      1357
    8. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      128
      1306
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      108
      1254
    10. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      19
      1211
    Aihe