Suomen hallitus ja Kim Jong Il

Siinä ÄijäEnergiaa. Ainoat jotka maailmassa uskoo atomivoimaan.
4216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Suomen hallitus ja Kim Jong Il

Siinä ÄijäEnergiaa. Ainoat jotka maailmassa uskoo atomivoimaan."


Molemmat tietävät, mikä ydinvoimassa on parasta /1/. Kim konkretisoi sitä Suomen avustuksella.


1: http://keskustelu.suomi24.fi/node/8126530
(Mikä ydinvoimassa parasta?)

Äänestä

Ydinpommia ei oikeastaan voi rakentaa ilman niiden testaamista - jo pommin sytytysmekanismin toiminta on niin tarkkuutta vaativaa tekniikkaa, että testaaminen on välttämätöntä. Tässä Pohjois-Korean tuoreeseen ydinkokeeseen liittyvä BBCn lyhyt artikkeli maanalaisesta ydinkokeesta, englanniksi:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/6033893.stm
(Factfile: Underground nuclear testing)

Googlen konekääntäjästä
http://www.google.com/language_tools?hl=en
voi muillekin kuin minulle olla apua tuon tekstin tulkinnassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harmagedd©n kirjoitti:

Siinä ÄijäEnergiaa. Ainoat jotka maailmassa uskoo atomivoimaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu