Vanhojen aloitusten tuominen

Nittaminax

palstalle ei minusta tunnu mielekäältä. Ne on jo joskus keskusteltu loppuun ja haluaako kyseinen kirjoittajakaan sitä että vuosientakaisia asioita tuodaan uudestaan esille.

Aloitus voi olla hyvinkin ajankohtainen, mutta jos jopa parinvuoden takaisia juttuja ruvetaan uudestaan puimaan, on kirjoittajilla aiheet todella vähissä.

Tämä oli nyt vain mielipiteeni ja toivottavasti ei tarvitse ruveta poistelemaan omia viestejä sen takia, että joku tuo ne uudestaan esille.

Kukakohan ensin vetää herseet nenuun...:)))

7

159

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käynnissä

      ???

    • osattiin odottaa, täällä suomi24:n foorumilla tuo uudistus toimii itseään vastaan. Täällä on niin monenkirjavaa sortinsakkia liikkeellä. Minusta parin vuoden takaiset jutut voisi antaa olla jo "haudan levossa"

      • samaa mieltä. Onkohan kukaan antanut ylläpidolle vihjettä että noihin viestien uudelleen esille ottamiseen olisi joku aikaraja. Tässä kun ole jaksanut jokaista palautetta siellä pulmatilanteissakaan lukea.


      • Nittaminax kirjoitti:

        samaa mieltä. Onkohan kukaan antanut ylläpidolle vihjettä että noihin viestien uudelleen esille ottamiseen olisi joku aikaraja. Tässä kun ole jaksanut jokaista palautetta siellä pulmatilanteissakaan lukea.

        niitä ei poistettu kokonaan.Ois kaikki saanu alkaa puhtaalta pöydältä..


    • sitä enää vanhoja muistelemaan..Oikees oot..:)

    • että ihminen muuttuu ja mielipiteet siinä sivussa. Ketään ei saisi karsinoida, se on ihmisen ajattelun kehittymisen pahin vihollinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3853
    2. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      85
      3782
    3. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      105
      3498
    4. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      55
      3207
    5. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      102
      3104
    6. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      68
      2778
    7. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      105
      2591
    8. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      37
      2547
    9. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      27
      2266
    10. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      27
      1777
    Aihe