Seinäjokisessa autotarvikeliikkeessä myydään paskaa
ja kaikki myyjät ovat täysiä idiootteja!
ja kaikki myyjät ovat täysiä idiootteja!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
JEEJEE
menikään?
Odota nyt!
Seinäjoen autotarvikeliikkeessä myydään priima tavaroita, mutta mulla itselläni vain sattui olemaan paskat housuissa kun menin niitä hakemaan ja ajoivat ulos.
Terv: bmw-92
bemariisi?
Niitä löytää erittäin hyvin kaikista kadunkulmista missä bemari on liikkunut.
Nuoria hörhöjä! BMW on saanut huonon maineen!
pyytänyt uusia karvanoppia teinibemuuni...
...joka paikassa samaa tavaraa paikkakunnasta riippumatta? Ja samoja osia ne "merkkiosatkin" ovat, stanssattu vain automerkin nimi kylkeen. Myyjien ammattitaito on sitten toinen asia, miten tarkasti osaavat ohjelmasta katsoa auton tyypin jne. että tulee asiakkaalle oikea osa mukaan. Eikä se asiakaskaan aina riittävän tarkkaa tietoa anna.
Ei kyllä ole todellakaan alkuperäiset ja esim. topin auton halppiskrääsä samaa tavaraa. Ne kun laittaa vierekkäin, sokeakin pystyy tunnustelemaan kumpi on paskaa. Mutta jos haet merkkiliikkeestä esim. laturin, joka on merkkiä hitachi, on varaosaliikkeen hitachi sama. Tavallinen matti meikäläinen kun ei erota edes eri metalleja tai taottua ja valettua tavaraa toisistaan. Uudessa autossa usein alkuperäiset jarrulevytkin kestää jopa liki 100tkm, mutta kun ne vaihdetaan tarvikkeisiin saa ne vaihtaa joka kesä. Ja ekankerran kun jarruttaa kovempaa, on ne kierot. Vaikka ne näyttää tismalleen samalta!
että seinäjoelta puuttuu se KUNNON tarvike liike missä ei myydä "ei-oota" eikä aina sitä halvinta paskaa. Ketuttaa kun kaikki pitää tilata merkkiliikkeestä tai toiseltapuolelta suomea, pahimassa tapauksessa ulkomailta. Autotarvikkeella on surkea asiakaspalvelu, ainakin osalla henkilökunnasta. Olin ostamassa vantaita ja renkaita autoon, sain myyjänkin oikein paikalle, sitten se vain höpisi kokoajan puhelimeen. Ihan kuin kummelin sketsissä aikanaan. "-hei, oota vähän... haloo?....." Painelin ulos enkä sen koommin ole käynyt. Topin auto on halpa ja aika hyvin saa osia, mutta sielläkin on kaverit ja tutut ensin periaate. P. Salo, kolariosat ja viimeisenä vaihtoehtona AD ja merkkiliike. Siinä ne joita minä käytän, paremmuus järjestyksessä. Merkkiliikkeessä toki esimerkillinen palvelu jonka vuoksi siellä maksaa mielellään hieman extraakin. Ei vastata puhelimeen kun palvellaan asiakasta.
Minun järjestykseni on täysin päinvastainen!