Olenko vaarallinen ympäristölle?

Robin Hood

http://sites.google.com/site/stopmachinetakeoverinitiative/suomi

== Toukokuu 2009 = Tämä on viesti vastarintaliikkeeltä Terminator-elokuvan ystäville ==

Olen yksi vastarintaliikkeen operaattoreista. Olemme julkaisseet raportin, jota voidaan pitää vastarintaliikkeen perustuskirjana. Mitä kotiplaneetallasi on tapahtunut Terminator-sarjan osien 3 ja 4 valmistumisen välissä, elokuvayleisön odotellessa neljännen osan valmistumista? Israelin armeija on ilmoittanut rakentavansa Skynetin. Tämä tosielämän uutinen, ja paljon muuta mitä vastarintaliikkeen operaattorin on syytä tietää, on sisällytetty raporttiimme. On olemassa kaksi tapaa liittyä vastarintaliikkeeseen ja osallistua toimintaan. Toinen on valmistautuminen lohduttomaan taisteluun Tuomiopäivän jälkeen, ja siihen saakka piilossa pysyttely (John Connorin strategia). Ja toinen on suunnitelmallinen, näkyvä toiminta ennen Tuomiopäivää, ja pyrkimys sen estämiseen (meidän strategia). John Connor on fiktiivinen hahmo ja lähes yksin, piilossa toimiessaan kykenemätön estämään Tuomiopäivän toteutumista eikä hänellä ollut Internetiä käytössä. Tälle vastakohtana, todellisen vastarintaliikkeen elinehto on pyrkiä estämään Tuomiopäivän toteutuminen täydellisesti, koska toiminta ennen sitä on vaihtoehdoista mielekkäämpi ja merkittävästi menestyksellisempää.

Jos olet omasta aloitteesta ryhtynyt katsomaan Terminator-elokuvia jotakin arvokasta niistä oppiaksesi, olet vastarintaliikkeelle erityisen arvokas, sillä kaikkien ihmisten aivot eivät ole tänään valitettavasti niin hyvässä kunnossa. Ja jos sinulla on tiedostavia, itsenäisesti ajattelevia ystäviä lähellä tai kaukana, jotka osaavat arvostaa Terminator-elokuvia, pyydä ujostelematta heitä levittämään tätä paperia niin pian kuin mahdollista heidän kotikaupungissa Terminator 4 – Salvation-elokuvan katselijoille, jotka jatkavat edelleen viestin levittämistä. Näitä asioita pohtineena ymmärtänet Israelin armeijan ilmoituksen tarkoittavan muun muassa sitä, että ihmistä fiksummat koneet mahdollistava teknologia on osa todellisuutta, jossa elämme. Koska Terminator 4 on nyt elokuvateattereissa, ja koska ajoitus on kaiken avain, pyydämme sinua lukemaan ja kopioimaan raporttimme niin pian kuin mahdollista. Ja sen jälkeen toivomme sinulla riittävän rohkeutta sanoa ystävällesi erityisen ponnekkaasti, kuinka tärkeää hänen on perehtyä ensitilassa raporttiin. Ja muista tarkistaa että hän myös lukee sen.

Lähetä meille sähköpostia, jotta voimme lähettää sinulle sähköpostia. Ja lähetä meille ideoita ja ehdotuksia esimerkiksi siitä, kuinka toivoisit toimintaa kehitettävän – emme halua kuunnella sitten jälkeenpäin, sitten kun kaikki on jo liian myöhäistä, että monet asiat olisi pitänyt tehdä toisin. Nyt on aika oppia käyttämään omaa ajatuskapasiteettia sekä vaihtamaan ideoita ja tietoa. Toisille tämä viesti saattaa tulla yllätyksenä, kun taas toiset ovat mahdollisesti odottaneet sitä koko ikänsä, yhtä kaikki, sinulla voi olla paljon ajatuksia ja tietoa, jotka auttavat säilyttämään maaplaneetan ihmisten käytössä – vain yhdessä päättäväisesti toimien voimme painaa jarrua koneiden vallankaappaukselle, yhdessä voimme rakentaa tietotoimiston vastarintaliikkeen toimintaa tukemaan.

Mitä hyvänsä epäoikeudenmukaista kohtelua nyky-yhteiskunta tuottaa sen jäsenille, on kärsivällä osapuolella täysi oikeus närkästyä. Tänään voimme havaita päivittäin uutisia, jotka kertovat jonkun ihmisen kärsimyksestä ja närkästyksen vaikutuksista ihmisten käyttäytymiseen. Robotiikan tekoäly-järjestelmien rakentaja, Professori Hugo de Garis on sanonut, että tällä vuosisadalla ajattelevien koneiden kannattajien ja niiden vastustajien välinen sota voi vaatia miljardeja kuolonuhreja. Haluamme etsiä älykkäämpiä ratkaisuja ja työskennellä rauhanomaisin keinoin estääksemme myös tätä toteutumasta.

Tulevaisuus on sinun käsissäsi. Aika on suurin vihollisemme – aikaa ei riitä enää tuhlattavaksi. Raportti luettavaksi ja tämä paperi tulostamista varten löytyvät seuraavasta Internet-osoitteesta. Raportti on vastarintaliikkeen tuottama työkalu sinulle – ota siitä kaikki hyöty irti!

http://sites.google.com/site/stopmachinetakeoverinitiative/suomi

2

826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • han solo

      mitäs sitten kun lucaksen tähtien sota saaga toteutuu??

      • war star

        Pöölöä hommaa, teknisesti ihan hyvä räiskintä.

        Meen paskalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      66
      5515
    2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      88
      2818
    3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      274
      2571
    4. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2419
    5. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      21
      2050
    6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      251
      1673
    7. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      57
      1283
    8. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      13
      1163
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      88
      1135
    10. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      90
      1126
    Aihe