Raajat irti

Anteeksi kun sanoin yläkerran tytölle, että revin raajat irti, jos musiikin jumputus ei lopu. Meni varmaan shokkiin, kun sieltä ei ole kuulunut hiiskaustakaan pariin viikkoon.
4783
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kirjelappu postiluukussa,jossa pyydät anteeksi,tai pyydä anteeksi,kun näet.

Älä toki pelottele,vaan voithan ystävällisesti pyytää soittamaan musiikkia pienemmällä.

Äänestä
  • Entä jos ensi kerralla sanon repiväni vain yhden raajan irti. Ei se sitä oikeasti tarvi.

    Äänestä

  • Mika++ kirjoitti:

    Entä jos ensi kerralla sanon repiväni vain yhden raajan irti. Ei se sitä oikeasti tarvi.

    Ajatteles asiaa omalle kohdallesi.

    Äänestä

  • mutta.. kirjoitti:

    Ajatteles asiaa omalle kohdallesi.

    Viime kesänä meni vasemman olkapään nivelkapseli ja kiertäjäkalvosin. Teki kutaa. Ajattelin tarjota samaa autuutta muillekin. Jaa ja nauti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mika++ kirjoitti:

Anteeksi kun sanoin yläkerran tytölle, että revin raajat irti, jos musiikin jumputus ei lopu. Meni varmaan shokkiin, kun sieltä ei ole kuulunut hiiskaustakaan pariin viikkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu