Moskovaan rakennetaan kaatopaikan viereen kerrostaloja. Kuusankoskella on rakennettu jo vuosia sitten saksanahon kaatopaikan tuntumaan koko sipilänmäki jossa on rivitaloja ja omakotitaloja hyvin runsaasti.kaatopaikka on upm vanha kaatopaikka joka"maisemoitiin" jo vuosia sitten ja asukkaat ovat tyytyväisiä joten ei tuo moskovan uutinen ei ole kummoinen.kukaan ei pidä sitä uutisena.puhutaan vain Moskovasta.pitäisi katsoa peiliin ensin. Toinen paikka on sairaalanmäen tuntumassa samassa kaupungissa.Ja laskettelumäki tehtiin pilkanmaan kaatopaikan päälle joten uutisia riittää myös kotimaassa.
tv 1
uutisia
3188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
rakennettiin myrkkykaatopaikan päälle. olis tosiaan peiliin katsomisen paikka.
Moskovassa rakennetaan käytössö olevan kaatopaikan viereen. Ödööri on varmasti miellyttävä.
lähetys Moskovasta alkaa
Entisen Ystävyys- Yhteistyö- ja Avunantosopimuksen aikana tätäkään olisi tuskin tapahtunut. Onhan Helsinki Moskovan ystävyyskauupunki ja venäläiset ystävämme olisivat saaneet ilmaiseksi konsulttiapua siitä, mitä seurauksia tulee kun rakennetaan kaatopaikan päälle!
http://www.nic.fi/~akt8/
haastateltu nuori rakennusmies tuskin etenee urallaan, vaara on, että poika joutuu 3-5 vuodeksi vankilaan antaessaan lausunnon, mikä esittelle venäläistä rakennushistoriaa epäsuotuisassa valossa.