Kun teet äkkijarrutuksen kilparadalla, renkaaisi menevät pilalle ja jarrut kuluvat.
Ei ole siis mitään järkeä tässä lian kallissa harrastuksessa.
Ja suoratkin ovat kilradoilla liian lyhyet.
Ei ole siis mitään järkeä tässä lian kallissa harrastuksessa.
Ja suoratkin ovat kilradoilla liian lyhyet.
Vastaukset 7
Vanhimmat
noin typeriä juttuja?? Olet kaveri ihan pihalla!!!
kannattaakin kaahailla yleisillä teillä.
...kirjoitit täällä että Suomeen pitäisi saada 5 km pitkä KIIHDYTYSSUORA missä voisi kiihdytellä ja suditella vapaasti. Nyt pidät renkaita ja jarruja kuluttavaa moottoriurheiluharrastusta kiellettävänä!! Ymmärrätkö yhtään mitä täällä kirjoittelet??!
Kilparatoja eí kieletä koskaan suomessa.
Näin se on nähtävä!
Auto"urheilu" on turhake, samoin kuin autoilu yleensäkin. Kuuluu samaan sarjaan kuin ravintolatupakointi. Ensin älistään, kun se kielletään ja lopulta kaikki ovat tyytyväisiä.
Ensi vuonna vihreät ovat jo toiseksi suurin puolue ja nurmijärveläiset yksityisautoilijat vähemmistönä. Sitten ryhdytään keskustelemaan tosissaan autoilun vähentämisestä ja joukkoliikenteen parantamisesta.
vitun hipit
Haistakaa vihreät paska, tulen aina harrastamaan autourheilua jos tulette siitä valittamaan niin vien saunan taakse ja pieksän.