Aamulla MTV3:n Huomenta Suomen vaalitentissä mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen oli tavanomaistakin vaisumpi.
Vanhasen veti ilmeisesti hiljaikseksi puolueen oman lehden Maaseudun Tulevaisuuden tänään julkaisema gallup, jonka mukaan KEPU on eurovaalien suurin häviäjä.
Eipä Golgatan Olga Anneli Jäätteenmäkikään ollut sen optimistisempi. Golgatan Olgan sai hymyilemään vain se, että toimittaja Karhuvaara kehaisi mahdollisista Olgan presidenttihaaveista.
Vanhasen veti ilmeisesti hiljaikseksi puolueen oman lehden Maaseudun Tulevaisuuden tänään julkaisema gallup, jonka mukaan KEPU on eurovaalien suurin häviäjä.
Eipä Golgatan Olga Anneli Jäätteenmäkikään ollut sen optimistisempi. Golgatan Olgan sai hymyilemään vain se, että toimittaja Karhuvaara kehaisi mahdollisista Olgan presidenttihaaveista.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suomalaisia on riittävästi rangaistu "Gokatan-olgilla", vladimiriov-väyrysillä, koplaus-juhantaloilla ja seksi-pääministereillä sekä sika-anttiloilla ja vielä peruukki-pekkarisilla ja uus-itsenäisyyspäivä-uusitaloilla.
Nyt on aika äänestää tuo nuhjuinen kepu-joukko muistojen museoon ja sijoittaa maalaisliitto ikuisen ystävänsä neuvostoliiton vierelle kostean kylmään YYA-mauseleumiin.
UUta verta suoniin. Katseet tulevaisuuteen, luonto ja ihminen arvoonsa.
Katsoin perjantaina kun Satu Hassi oli televisiossa. Ei mistään muusta osannut puhua kuin ympäristöstä. Maailmassa on muitakin tärkeitä asioita.
Tärkeää on joillekin mm. kartanonherrojen vastikkeettomat tukiaset, mutta tavalliselle kansalaiselle niistä on vain haittaa.
Mtk-maalaisliitossa ei ymmärretä ympäristön tärkeyttä eikä sitä, miten ympäristöä tuhotaan mm. tukiais-maataous-hullutuksella. Järvet kukkivat sinilevää, Itämeri kuolee ja maat saastuvat lannoituksesta ja ojituksesta. Viimeiset norpat pitää verkottaa jo ihan periaatesyistä.
kepu on 1700-luvun maanomistajien tukiaispuolue, jossa ei ole edellytyksiä nykyaikaisten asioiden ymmärtämiseen. Kansalaiset näyttävät huomanneen kepun olemuksen.
kepu ei kuulu Euroopaan vaan kepu kuuluu ystävänsä neuvostoliitto-vainaan kanssa poliittiselle tunkiolle.
Nälkä se on sinullakin joka päivä. Minun mielestäni on tärkeää, että Suomessa tuotetaan ruokaa suomalaisille. Itse ostan aina suomalaista ruokaa kun se on mahdollista. Luotan sen puhtauteen ja haluan sitä myös syödä. Suomalaisen maatalouden tarkoituksena on pitää Suomi jotakuinkin omavaraisena ja sitä minäkin haluan.
Tämä gallup on vaalikansan herättelyä!
Kepulla ei ole oikein kunnon ehdokkaita, kun suurin osa on poliittisia jäähdyttelijöitä, pelkkiä broilereita tai opportunistisia populisteja. kellään heistä ei ole mitään kykyä vaikuttaa Suomen etuihin EU:ssa ei varsinkaan sen liberaaliryhmän kautta ja tuella, jonka tavoite on maataloustukien totaali poistaminen EU:n budjetista.
Kun Soini lisäksi kampanjoi häpeämättömästi niiden maaseudun asukkaiden äänistä, jotka uskovat Soinin propagandan "Missä EU, siellä ongelma", niin kepun äänimäärä ja ääniosuus suhteessa viime EU-vaaliin tietenkin laskee.
Nämä ovat keskustalle hankalat vaalit, mikä johtuu täysin puoluesihteeristä ja kepun maataloustuottajapainotteisesta eduskuntaryhmästä.
-Jäbä
Keskustan ehdokkaat ovat mielestäni ylivoimaisia verrattuna Soiniin, Pöntiseen, Isä Mitroon, Sieviseen, Puhakkaan jne. Mutta vain äänestämällä voimme keskustalaisia läpi.
niin keskustakin alkaa tuntua joltain.
KEPULTA LÖYDY:jääteenmäki siellä on ainoa ok.
Kyllä kepun knnattaa turvautua kokoomukseen, jos maataloustuista halutaan taistella, sillä EU:n konservatiiviryhmässä ovat kaikki Euroopan agraaripuolueet ja konservatiivit nojaavat muuallakin tuottajaväestön tukeen.