Jos Lasse menee mieluummin kansanedustajaksi, niin nyt pitäisi sanoa se suoraan. On epärehellistä äänestäjiä kohtaan tehdä "Soinit" eli olla ehdolla eu-hun eikä aiokaan mennä. Soini edes sanoi sen suoraan.
Jos taas haluaa mieluummin EU-hun niin pitäisi sanoa suoraan, että tiedetään äänestää.
Jos Lasse ei halua eu-hun, haluan äänestää omasta mielestäni toiseksi parasta vaihtoehtoa. Niin kun varmaan moni muukin.
Lasse, kerro nyt reilusti, mitä aiot tehdä? Siitä saat varmasti pisteet kotiin kaikilta.
Jos haluat vastata vasta vaalien jälkeen, niin kuin lehdessä sanottiin, niin se kertoo ettet halua eu-hun vaan eduskuntaan. Jos nimittäin haluaisit eu-hun, niin sehän kannattaisi kertoa, että ihmiset tietää äänestää sinua.
Jos taas haluaa mieluummin EU-hun niin pitäisi sanoa suoraan, että tiedetään äänestää.
Jos Lasse ei halua eu-hun, haluan äänestää omasta mielestäni toiseksi parasta vaihtoehtoa. Niin kun varmaan moni muukin.
Lasse, kerro nyt reilusti, mitä aiot tehdä? Siitä saat varmasti pisteet kotiin kaikilta.
Jos haluat vastata vasta vaalien jälkeen, niin kuin lehdessä sanottiin, niin se kertoo ettet halua eu-hun vaan eduskuntaan. Jos nimittäin haluaisit eu-hun, niin sehän kannattaisi kertoa, että ihmiset tietää äänestää sinua.
Vastaukset 16
Vanhimmat
http://www.ilkka.fi/Article.jsp?article=425588&Title=Hautalan EU-kampanja jatkuu suunnitellusti
Lassesta olis kyllä enemmä hyätyä eruskunnas. Nyt ääni Lasselle on ääni sille, jotta Mikko Savola menöö Lassen tilalta Eruskuntaha.
PÄÄSTÄ EDUSKUNTAAN.
EI SIITÄ OLE SINNE, MENÖÖ HYVÄ POIKA PILOOLLE POLITIIKAS, LAULOO VAAN SE ON HYVÄ.
EI MEIDÄN KANNATA LASSEA ENÄÄ ÄÄNESTÄÄ, KUN SAI PAIKAN ARMOSTA.
EDUSKUNTAAN LASSE JA SILLÄ SIPULI OLISPA SE JUKKA VIHIRIÄLÄ OLLUT EHDOLLA....
Luulee pääsevänsä läpi vaaleissa, se on selvä.
Vaalien jälkeen, hän ystävällisesti tiedottaa ottaako vastaan Susannan jättämän "perintöpaikan".
Koen itse erittäin törkeänä ilmaista, että ilmoitan vaalien jälkeen otanko paikan vai en.
Lassen olisi pitänyt sanoa vaikka, että: On kunnia Susannan muistolle saada hänen paikkansa eduskunnassa, Susannaa en voi koskaan korvata mutta parhaani yritän.
Mutta, ei Lasse harkitsee vaalien jälkeen ottaako Susannan paikan vai ei?
Todella kylmää tekstiä, jossa korostuu vain oma etu, ei kuolleen puoluetoverin sureminen.
Toivoisin todella, että Suomessa olisi laki joka kieltäisi tunteettomia ihmisiä pääsemästä eduskuntaan, edes varapaikalta.
Ihminen jolta puuttuu kyky ilmaista empatiaa muita kohtaan, on nollan arvoinen.
Valitettava totuus.
on kirjoittaa tälläistä tekopyhää törkyä. Hävetkää!
Eikö sitä pitääs johonki tyytyä. Eikö kansanerustajan paikas oo tarpeheks herroiks. Ilimoottaas reiruhun, jotta meen eruskuntahan. Mutta piti ruveta Hokkasen käskystä temppuulohon. Olisit aatellu itte.
Minoon pettyny. Saa jäärä vaalit välihi.
meinaa kyllä nämä samanlaiset lasse viestit jo pikkuhiljaa kypsyttään. Tuleekohan nämä kaikka samalta amisviikseltä?
Kaikki nämä Lasse Hautalaa mustamaalaavat kirjoitukset ovat todennäköisesti saman henkilön kirjoituksia... tekstit ovat suurimmalta osaltaan niin ala-arvoisia, että ei taida kirjoittajalla kaikki huoneet olla lämpiminä :D
täällä on ennenkin esiintynyt itselleen vastailua ja on muka niin kiivasta keskustelua ja mielenkiintoa herättänyttä. Voi voi
Mitä minä haluan elämältä?
En minä oikeen vielä tiedä. rekkakortti ja muutto mummolaan?
Lasse tarvittee nyt kaikkien tuen. Ilkka antoi tänään hyvän jtun mutta lisää tarvitaan nyt joka päviälle vaaleihin asti. Lasse ei oo niin tunnettu kun Köpi oli. Anneli vie pohjalasitenkin ääniä vaikka pääsee varmasti ilmankin. Lapuan Pöntinen on ollu paljon esilä mainoksilla ja jutuilla ja Katainen pönkää sitä. Ilkan päätoimittaja ei oo ollenkaan niin maakunnan takana kun Hokkanen oli. Nyt Ilkka lujaa töihin pönkäämään Lassea kun viimeeksi Köpikin oli jo hilikulla ja ny näyttää kallupit huonommalta ku viimeeksi.
Jo niin monesti meidän veronmaksajien kukkarolla jotta menhöön ny sinne missä horsma kukki eli sontatunkiolla.. Tai lähettäkää se vietnamiin mutta menolippu vaan niin tääkin rupiaa taas jotain tapahtuun..
Ihminen mee jo lääkäriin ja pyydä apua
niin kauvan kuin se on mahdollista että
sinun pieni pääsi ei vain tukehdu omaan
paskaasi.
Etelänavalle vaimoineen tutkimusasemalle " töihin ", siellä eniten hyötyä ( eihän ole tehnyt rehellistä työtä päivääkään )....8ol
Muistakaapa nyt myös se asia, että ne mepin paikat vähenee Suomeltakin näissä vaaleissa. Jos Köpi oli viimeksi hilkulla, niin kuinka mahtaa tällä kertaa maakunnan miehellä mennä!