Talouskriisistä

Niin täälläkin oli puhetta siitä David Wilkersonin profetiasta jokin aika sitten missä neuvottiin pistämään 30 päiväksi säilöön ruokaa on pikkaisen laitettu mutten ole vielä laskenut kuinka pitkälle riittäisi vai ottaisiko homman osittain paaston ja laihdutuksen kannalta?


Ei ehkä kannata syödä samaan aikaan kun lukee seuraavan.

Tampereella sattui sellainen tapaus että pultsari söi pulun. Siis niin että pulu käveli penkin ohi ja äijä otti sen käsiinsä ja pisti raakana suuhunsa sylki sulat pois. Tapausta en itse nähnyt kuulin yhdeltä veljeltä enkä usko että valehteli. Kuulemma muutama muukin näki sen. Eikä pultsari siihen kuollut kuoli myöhemmin viinaan.
Eli jos tarpeeksi huonoon jamaan talouskriisi menee niin muistakaa että on ne ihan syötäviä lintuja kunhan kuitenkin grillaa kunnolla ja hygienisesti.
Kerron tämän vinkkinä koska silloin kun Jeesus hakee omansa pois tilanne muuttuu pahempaan päin.Ja kannattaa ennemmin syödä vaikka puluja ja sorsia kuin ottaa merkkiä.

Ja sitten sekin on kauheata kuinka paljon ruokaa haaskataan tässä maassa.Mulla on yksi kaveri jonka luona olen syönyt roskiksesta löydettyä kalapakkausta ja kakkupakkausta eikä ole mitään havaittavia terveysvaikutuksia tullut.
Se katin lihotus keskustelu jota jotkut kävi huvitti mua tällä kaverilla muuten on kissa en ole ajatellut ehdottaa sen syömistä jos tilanne muuttuu pahemmaksi.

5

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kössönöm

      Mitä sinä nälkäkuolemaa pelkäät, kun pääset sitten jumalasi tykö, paitsi että et pääsekään ennen kuin vasta tuomiopäivänä ja se voikin sitten olla satoja miljoonia vuosia kuolemasi jälkeen, jolloin sinusta ei ole tosiaan enää edes hailakoimmasta halakointa muistoa jäljellä.

    • oikealta nimeltään kalliokyyhky, eikä yhtään sen kummempi kuin sepel- tai uutttukyyhkykään. Joten varmasti ruoaksi kelpaa:-)

    • Retrohetero

      vittu mikä ennustus...

      Mitäs sanot minun ennustuksesta 3.2.2009?

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/6800199#22000000041418368


      Ennustin paikan ja ajan todella tarkasti. Noin viikko (12.2) ennustukseni jälkeen
      Buffalossa putosi lentokone, jossa kuoli monia. Lentokone nousi lännestä
      ja putosi itään, aivan kuin olin ennustanut. Mites selität noin tarkan ennustuksen?


      Artikkeleita lento-onnettomuudesta:

      http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200905139575633_ul.shtml

      http://www.airdisaster.com/news/article.php?id=45

      http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1644526

    • Huhahhhei

      jos olen väärässä, mutta eikös tuo raamattunne väitä, että tuo Jeesuksenne "hakee omansa pois" ennen kuin se sukupolvi, joka oli elossa Jessen mentyä yläkertaan, on maan päältä hävinnyt eli haukannut multaa? Pari tuhatta vuotta on kohta turhan pitkä yhden sukupolven iäksi, tosin tuo on vain jumaliin uskomattoman ihmisen käsitys sukupolven mitasta, sehän voi hihhuleilla olla jotain ihan muuta.

      • hobo7

        jos lukisit koko luvun tarkemmin, huomaisit että luetellut profetiat täytyy ensin tapahtua kyseisen sukupolven kohdalla. Nyt ne ovat täyttynyt tärkein niistä ,viikunapuu eli Israel.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      27
      3285
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2439
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      83
      2334
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      2054
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1673
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      47
      1537
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1446
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1295
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      121
      1186
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1136
    Aihe