Talouskriisistä

Niin täälläkin oli puhetta siitä David Wilkersonin profetiasta jokin aika sitten missä neuvottiin pistämään 30 päiväksi säilöön ruokaa on pikkaisen laitettu mutten ole vielä laskenut kuinka pitkälle riittäisi vai ottaisiko homman osittain paaston ja laihdutuksen kannalta?


Ei ehkä kannata syödä samaan aikaan kun lukee seuraavan.

Tampereella sattui sellainen tapaus että pultsari söi pulun. Siis niin että pulu käveli penkin ohi ja äijä otti sen käsiinsä ja pisti raakana suuhunsa sylki sulat pois. Tapausta en itse nähnyt kuulin yhdeltä veljeltä enkä usko että valehteli. Kuulemma muutama muukin näki sen. Eikä pultsari siihen kuollut kuoli myöhemmin viinaan.
Eli jos tarpeeksi huonoon jamaan talouskriisi menee niin muistakaa että on ne ihan syötäviä lintuja kunhan kuitenkin grillaa kunnolla ja hygienisesti.
Kerron tämän vinkkinä koska silloin kun Jeesus hakee omansa pois tilanne muuttuu pahempaan päin.Ja kannattaa ennemmin syödä vaikka puluja ja sorsia kuin ottaa merkkiä.

Ja sitten sekin on kauheata kuinka paljon ruokaa haaskataan tässä maassa.Mulla on yksi kaveri jonka luona olen syönyt roskiksesta löydettyä kalapakkausta ja kakkupakkausta eikä ole mitään havaittavia terveysvaikutuksia tullut.
Se katin lihotus keskustelu jota jotkut kävi huvitti mua tällä kaverilla muuten on kissa en ole ajatellut ehdottaa sen syömistä jos tilanne muuttuu pahemmaksi.

5

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kössönöm

      Mitä sinä nälkäkuolemaa pelkäät, kun pääset sitten jumalasi tykö, paitsi että et pääsekään ennen kuin vasta tuomiopäivänä ja se voikin sitten olla satoja miljoonia vuosia kuolemasi jälkeen, jolloin sinusta ei ole tosiaan enää edes hailakoimmasta halakointa muistoa jäljellä.

    • oikealta nimeltään kalliokyyhky, eikä yhtään sen kummempi kuin sepel- tai uutttukyyhkykään. Joten varmasti ruoaksi kelpaa:-)

    • Retrohetero

      vittu mikä ennustus...

      Mitäs sanot minun ennustuksesta 3.2.2009?

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/6800199#22000000041418368


      Ennustin paikan ja ajan todella tarkasti. Noin viikko (12.2) ennustukseni jälkeen
      Buffalossa putosi lentokone, jossa kuoli monia. Lentokone nousi lännestä
      ja putosi itään, aivan kuin olin ennustanut. Mites selität noin tarkan ennustuksen?


      Artikkeleita lento-onnettomuudesta:

      http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200905139575633_ul.shtml

      http://www.airdisaster.com/news/article.php?id=45

      http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1644526

    • Huhahhhei

      jos olen väärässä, mutta eikös tuo raamattunne väitä, että tuo Jeesuksenne "hakee omansa pois" ennen kuin se sukupolvi, joka oli elossa Jessen mentyä yläkertaan, on maan päältä hävinnyt eli haukannut multaa? Pari tuhatta vuotta on kohta turhan pitkä yhden sukupolven iäksi, tosin tuo on vain jumaliin uskomattoman ihmisen käsitys sukupolven mitasta, sehän voi hihhuleilla olla jotain ihan muuta.

      • hobo7

        jos lukisit koko luvun tarkemmin, huomaisit että luetellut profetiat täytyy ensin tapahtua kyseisen sukupolven kohdalla. Nyt ne ovat täyttynyt tärkein niistä ,viikunapuu eli Israel.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      161
      4814
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      209
      4031
    3. 214
      3233
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      110
      3074
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      89
      2909
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      125
      1760
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      15
      1639
    8. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      128
      1370
    9. 61
      1349
    10. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      1186
    Aihe