onnistuisko lähteä...

laittais postit tuleen POSTE RESTANTE ja uudeksi osoitteeksi vaikka Saksaan joku keksitty osoite ja asuis silti suomessa. Pääsiskö veloista eroon kertaheitolla. Luonnollisesti pitäis olla joku pesämuna ja teltta metsässä.
1203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Täh, mitä järkeä siinä olis?? Kökkisit elämäntapaintiaanina kesät ryteikössä ja talvet maakuopissa???

Ja miksi lähtisit ylipäätään minnekään? Hoida velkaasi, niin pääset helpommalla.

Jos olet shoppaillut Elloksella tms, olet varastanut, koska et ole maksanut, sama juttu luottokorteilla maksamisella, joku odottaa saavansa rahansa siitä palvelusta, mitä olet saanut.

Jotenkin toivoisin, ettei mitään lainoja tai muita saisi, oltaisiin vain käteiskaupassa. Ehkä asunnon sain luotolla, mutta edelleen lähes 50 % omarahoituksella.

No, ehkä ei Suomi kehittyis tällä metodilla, mutta ei ainakaan kukaan velkaantuisi. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huitsin nevadaan... kirjoitti:

laittais postit tuleen POSTE RESTANTE ja uudeksi osoitteeksi vaikka Saksaan joku keksitty osoite ja asuis silti suomessa. Pääsiskö veloista eroon kertaheitolla. Luonnollisesti pitäis olla joku pesämuna ja teltta metsässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu