Kautta Euroopan rasistiset vihapuolueet, kuten British National Party Iso-Britanniassa, Front National Ranskassa, Vlaams Belang Belgiassa, Sverigedemokraterna Ruotsissa sekä valitettavasti myös näiden suomalainen veljespuolue ovat koonneet voimiaan eurovaaleihin päämääränään käyttää nykyistä taloustaantumaa hyväkseen muukalaisvihan nostattamisessa. Myös islamofobiset ja ikivanhat biologis-rasistiset teemaat kuuluvat näiden puolueiden vihapropagandaan, jonka suomalaiseksikin valenimeksi on vakiintunut tekopyhä ilmaisu "maahanmuuttokritiikki". Mitä tuo "kritiikki" käytännössä tarkoittaa, saatiin Suomessa viimeksi nähdä kun somalityttö yritettiin työntää junan alle, koska tämä oli suomalaisen maahanmuuttokriitikon eli rasistin mielestä "apina", jolla ei ole ihmisarvoa. Tällainen rotuerotteluun pyrkivä katuterrori on kansainvälistä rasistista tuontitavaraa, jolle meillä jokaisella on elvollisuus antaa jyrkkä tuomiomme näissä ja kaikissa tulevissa vaaleissa. Älä äänestä rasistia, vaan kuuntele järjen ja omatunnon ääntä, jota nettirasistien vihablogien karjuntakaan ei voi vaientaa.
Rasistiset vihapuolueet EU-vaaleissa
Mot rasismen
1166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
hallitsemattoman maahanmuuton aiheuttamiin valtaviin ongelmiin koko Euroopassa nämä kriittisten puolueiden kannatuksen kasvut. Tavalliset ihmiset haluaa puolustaa omaa turvallisuuttaan ja omia arvojaan ja uskontoaan, ei siinä mistään "rasistisista vihapuolueista" ole kyse!
Ja viet lopunkin uskottavuuden itseltäsi valehtelemalla taas tuosta paisutellusta junatönäisystä! Jos koskaan edes olet pk-seudun paikallisjunilla matkustanut, tiedät varmasti että tönäisyjä sattuu koko ajan lasten ryntäillessä sisään ja ulos. KUKAAN ei ole työntänyt ketään junan alle (viimeksi väitettiin joku heitetyn liikkuvasta junasta...). PYSY TOTUUDESSA!
Kas kun tällaiset uutiset vaietaan kokonaan missä suomalaisten lasten kimppuun käydään bussissa:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906049714517_uu.shtml