Venäjällä on aina suurempi kuvio tekeillä kuin näyttää.
Viimeisin suuri tappio Suomelle tuli rekkaliikenteestä.
Nyt näyttää siltä, että puutullit ja konttiliikenteen siirtoelkeet liittyvät Itämeren kaasuputkeen.
Suomi-poika on pelkkä Venäjän pehmolelu, paijataan ja välillä komennetaan nurkkaan.
Ei Venäjä tottele kuin voimaa, jo Stalinkin aikoinaan puhui paavin divisioonista.
Viimeisin suuri tappio Suomelle tuli rekkaliikenteestä.
Nyt näyttää siltä, että puutullit ja konttiliikenteen siirtoelkeet liittyvät Itämeren kaasuputkeen.
Suomi-poika on pelkkä Venäjän pehmolelu, paijataan ja välillä komennetaan nurkkaan.
Ei Venäjä tottele kuin voimaa, jo Stalinkin aikoinaan puhui paavin divisioonista.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jos eu sanoo venäjälle toimittaa kaasua vaikka antarktiksen kautta niin se tekee. Jos venäjä sanoo eulle toimittaa tavaraansa rautateitse niin eun on toteltava. Eun pohjoinen provinssi saa ottaa rennosti. Ei rekkajonoja ym ja hyvä niin.
Jokainen meistä voi ajatella mitä lystää,mutta rekkaliikenteen raju pudotus on ainakin kaakkoissuomen kannalta vain hyvä asia.Kyllä sitten pänni päivästä toiseen toppahousujen tekemä ruuhka valtateillämme.Ne ketkä eivät joudu joko kulkemaan sellaista tietä pitkin missä on kymmenien kilometrien rekkajonot vuodesta toiseen ovat ulkona asiasta kuin lumiukot konsanaan.Etenkin vielä sellaiset ihmiset joiden koti on teiden varrella ovat tosi käärmeissään.Voi sitä paskan ja muun roskan määrää mitä jättivät teidemme varsille päivästä toiseen.Nyt on vain pidettävä tiukka linja ja sanottava suorat sanat miten meillä menetellään tulevaisuudessa rekkaruuhkien suhteen,siis nollatoleranssi käyttöön rajoilla.Meidän ei pidä myöskään mielistellä kaasupuokihankkeessa venäläisiä,vaan asiallisesti kertoa hankkeen varjopuolista ja sen mielettömyydestä.Rahdatkoon kamansa omien satamiensa kautta,kun kerran sinne rakennetaankin uutta valtavaa satamaa joka kattaa kaiken vientiin ja tuontiin tarvittavan infran.Suomalaiset ruikuttajat olivat kyllä hiljaa kun satamissa kuhisi rekkoja,mutta nyt ruikutetaan satamien hiljenemistä.Olisivat silloin tehneet jotain kaakon ongelmien eteen,eivätkä olisi olleet turvat tukossa aina maan ylintä vallanpitää myöten.
on sellainen.
Mutta varsinkin tällä porukalla on aika hurja taka-ajatus.
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=13808
Venäjää kohdellaan Suomen mediassa kuin kipeää pimppiä, siihen kosketa.
Se on perintöä hyvin kaukaa.
Minulle osin siteet sinnepäin omaavalle ja kauan maata seuranneelle Venäjä on kuin avoin aapinen. Se ei muuten ole kovin vaativa ymmärrettävä.