Putin toi tuliaisina myös riittämiin energiaa. Hyvä kauppakumppani Suomelle tuo itänaapuri.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906039705243_uu.shtml
Puutullit perutaan
8
177
Vastaukset
- ele hyvältä
naapuriltamme. Nyt usanisteja suututtaa.
- asu Suomessa
mutta saa sitä järkeäkin käyttää. Venäjä on kaikin tavoin laittanut hiekkaa Suomen tielle viime aikoina eikä mihinkään sopimuksiin ole voitu luottaa niin ihmetyttää tämä olevinaan ystävällisyys nyt.
- suomen teitä?
asu Suomessa kirjoitti:
mutta saa sitä järkeäkin käyttää. Venäjä on kaikin tavoin laittanut hiekkaa Suomen tielle viime aikoina eikä mihinkään sopimuksiin ole voitu luottaa niin ihmetyttää tämä olevinaan ystävällisyys nyt.
En ole kuullutkaan.
- Lopettu
Mitä me niilä puilla tehdään,ja sähköö on kohta niin paljon että linjat rätisee,mut voitas myydä kyllä ruotsiin hyvällä hinnalla.
- Late Lapista
Puuta myydään jo Suomesta Ruotsiin, ja myydään yhä enemmän sitä mukaa, kun venäjällä metsurit jää työttömäksi, ja puutullit kaatuvat pakosta.
Jo nyt menee tukkirekkoja Torniosta rajan yli Ruotsiin yhtenä kyrpänä!
- muutakin,
mukavaa. Energia-takuustakin oli puhetta.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek205756Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.222949Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1582647- 262469
- 821684
- 1461565
- 1341414
- 1351038
- 901022
- 91013