Vaalilupaukset ovat bluffia!

Ei kai kukaan ota vaalilupauksia tai -puheita todesta?

En minäkään.

Tosin minulla ei ole mitään perustetta sopivan ehdokkaan valitsemiseksi tästä syystä.

Sen vuoksi jätänkin äänestämättä, jotta en tule kusetetuksi.
281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eli, lopetat kannaottosi poliittisesti.

Et ole enään kelvollinen arvosteleen julkisesti ketään.

Painu kaappiisi.

Äänestä

Lupaukset ovat aina bluffia. Tarkoitus ei olekaan tehdä luvattua, vaan varmistaa oma paikka ja oma palkka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äänestäjä ex kirjoitti:

Ei kai kukaan ota vaalilupauksia tai -puheita todesta?

En minäkään.

Tosin minulla ei ole mitään perustetta sopivan ehdokkaan valitsemiseksi tästä syystä.

Sen vuoksi jätänkin äänestämättä, jotta en tule kusetetuksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu