Tete :( :( :(

ärsyyntynyt

Olenkohan ainut, joka ei voi sietää Teteä? Koko sarjan ajan ko. neiti on mun mielestä ollut lähinnä itserakas nirppanokka, mutta viime kaudella näissä uusissa jaksoissa mua on tympinyt ihan erityisen paljon. Teteä ei pätkääkään kiinnostanut, vaikka Guille oli ihan rikki, kun Tete kuolasi Manun perään - päinvastoin Tete vertaili ilkeästi Guillea ja Manua tyyliin "sinä et ikinä pääse Manun tasolle ja siksi olet kateellinen". Kun Manu ei sitten ollutkaan kiinnostunut, Tete juoksi oitis itkemään Guillen luo, "kun sinä olet paras ystäväni". Haloo Tete, parasta ystävää ei kohdella niin kuin sä kohtelit Guillea.

Ja kun Guille nyt on onnellinen toisen tytön kanssa, Tete mököttää ihan täysillä ja haukkuu Guillen tyttöystävää rumilukseksi. Eli Guille ei saa olla onnellinen toisen kanssa, mutta Tete olisi kyllä saanut olla??! Just just ... Eikä se Sandrita (?) ruma ole, Tete vain on itseään täynnä.

Ja kyllä, tiedän, että kyseessä on vain tv-sarja, ei todellinen elämä. Anteeksi jos olen kirjoittanut joitakin nimiä väärin, eiköhän kaikki kuitenkin tiedä, keitä henkilöitä tarkoitan.

6

888

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jonttu1991

      Luin jostain haastattelusta, että hänen roolinsa tulee olemaan erityisen lapsellinen nytten viimeisissä kausissa (en muista oliko 7. vaikko 8.). Sinänsä harmillista, sillä kaunis ja lahjakas näyttelijä menettää karismaattisuudensa tuollaisessa roolissa. Muistaakseni Natalia vielä harmitteli roolinsa lapsellisuuden vahvistumista.

      Kuitenkin tulee muistaa, että kaikki on käsikirjoitettua, eikä näyttelijöillä hirveästi sananvaltaa asiassa ole. Eikä nämä viimeiset kaudet muutenkaan ole häävejä verrattuna alku kausiin.

      • Vitaly Petrov

        Tuo Teten lapsellisuus koskenee vain tätä 7 kautta koska hän ei halua että Diego unohtaisi Lucian ja tosiaan natalia ei tainnut harmitella vaan taisi jopa inhota tätä Teten roolia. Natalia olisi valinnut huomattavasti herkemmän roolin mutta sitten olisi Guille/Tete kohtauksista draama jotenkin puuttunut


      • Jonttu1991
        Vitaly Petrov kirjoitti:

        Tuo Teten lapsellisuus koskenee vain tätä 7 kautta koska hän ei halua että Diego unohtaisi Lucian ja tosiaan natalia ei tainnut harmitella vaan taisi jopa inhota tätä Teten roolia. Natalia olisi valinnut huomattavasti herkemmän roolin mutta sitten olisi Guille/Tete kohtauksista draama jotenkin puuttunut

        Kiitos oikaisusta :)


    • sitten

      valitat, kun tiedät että kyseessä on käsikirjoitettu juttu?

      • Jonttu1991

        "Sinänsä harmillista, sillä kaunis ja lahjakas näyttelijä menettää karismaattisuudensa tuollaisessa roolissa."


    • Poitzu

      Tete ei ole mielestäni lapsellinen. Tete käyttäytyy oudosti uusissa jaksoissa murrosiän aiheuttamien juttujen takia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      282
      4150
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2365
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1511
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      998
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      133
      972
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      820
    Aihe