Olin aamulla Kellossa jakamassa ehdokkaidemme mainoksia. Isontalon isäntämies pysäytti suuren traktorinsa kohdalleni ja sanoi, "annappas mainos, nyt niitä tarvitaan, ajattelin antaa ääneni perussuomalaiselle ehdokkaalle"! Tuumasin, että eipä ollenkaan hupsumpi päätös.
Onkohan kepussa enemmänkin kuohuntaa ja tyytymättömyyttä? Oletteko kuulleet?
Onkohan kepussa enemmänkin kuohuntaa ja tyytymättömyyttä? Oletteko kuulleet?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eräs isäntä,joka on elämänsä äänestänyt kepua sanoi...nyt menee ääni soinille...kyllä olin yllättynyt...mutta sitähän nuo gallupitkin näyttävät.
tällä hetkellä tunnetaan näkyy selkeästi Vanhasen naamasta. Hymy ei ole kovin herkässä. No, eihän barrikaadimiehen tarvitse hymyilläkään. No, paluu rivimieheksi antaa aikaa riekkua barrikaadeilla mamujen kanssa.
On niin seesteinen ja yhtenäinen. Silkaa sulaa sopua...
hallaaholasten, kontulankaljaakittareiden, perusduunareiden, vennamolaisten, kaikeenkyrsiityneiden ja sossuelättien
...välillä. Ja kaiken yhteen liimaa kaikkien fraasinikkareiden äiti seleslauman fanittaessa.
taistelusi, mutta saahan täällä itkeäkin.