Vuonna x eKr Suomessa on luolia ja Luolaklaanien elukat on sokeita ja asuvat 5 km:n päässä Ancylusjärven (muinainen itämeri) rannasta
jossain Porin edustalla päin, mutteivät tiedä sitä.
Sitten ilmasto lämpenee ja kuivuu ja suuresta luolastosta tuhansia vuosia ollut luolavesijärvi kuivuu
pois. Vettä on lähdettävä etsimään muuten kuolee janoon eikä parittelukaan onnistu. Niillä olkoon aiemmin jo esi-isiltä perittynä rautaoksidihiukkasia ja siis sisäinen "kompanssi" että suunnilleen pysyvät suunnassa mihin menevätkin.
Niillä on perimässä suuntabitit abSTOP niin että
00=vietti vetää pohjoiseen
01=vietti vetää itään
11=vietti vetää etelään
10=vietti vetää länteen.
Koska mutatoituneet ajan kuluessa niin näitä kaikkia esiintyy perimässä.
Suurin osa vaeltaa suuntiinsa löytämättä järviä ja kuolee, paitsi ne joilla on
10STOP="vietti vetää länteen ja pysähdy kun vettä tai lihaksia pakottaa".
Järvessä ne 10-elukat parittelevat ja vietti kääntyy niin että 10 luetaan nurinpäin: nyt se on vietti itään (tai aversio/inho länsisuunnasta).
Luolaan osuu vielä takaisin joitain elukoita ja palaavat ovat lähinnä vain näitä
10STOP elukoita eli luonnonvalinta on valikoinut 10:sia.
Osalla näiden 10-elukoiden jälkeläisiä luolassa tulee pistemutaatioita eli
11 ja 00 mutaatioita (01 mutaatio harvinaisempi) mutta koska ne harhailee aikuisempana kuivuuden kauhuihin, he eivät jätä jälkeläisiä.
Eli luonnonvalinta on seulonut OIKEAN TOIMIVAN SUUNTA-INFORMAATION =
"lännessä vettä" esiin.
Vastustaako kukaan kreationisti täällä tätä ?
Koe luonnonvalinnan voimasta - luolaelukat
0
285
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942543- 191930
- 53733
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119662- 49562
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?13492Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 48477
- 55445
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11440