Hei!
Tuntui vaan, että joku siellä tarvitsee tämän osoitteen:
www.christianlesbians.com
Tutustu!
Tuntui vaan, että joku siellä tarvitsee tämän osoitteen:
www.christianlesbians.com
Tutustu!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä sinäkin pääset vielä synneistäsi eroon, pitää muistaa vaan pyhän hengen opetukset. Rukoile, niin rukoilemme puolestasi.
Siunausta Yeshuassa!
Ei ole olemassa kristittyjä lesboja.
http://www.Jeesus-on-Herra.com
Kiitos infosta.
Kiva etta taalla chattailee muitakin kuin tekopyhia fundamentalisteja. Siunausta vaan kaikille eri kirkkojen sovinististen herrakerhojen ja masokististen naisryhmien vahingoittamille ja hylkaamille sisarille. Viela joskus rakkaus tulee voittamaan pelon( homofobian)ja lakihenkisyyden.
On hienoa, että kirkko vähitellen palaa alkukirkon ajan käytäntöön, jolloin myös samaa sukupuolta olevat voitiin liittää yhteiseen elämään. Eikä Raamattukaan ole vastaan tällaisia uskollisuuteen perustuvia suhteita. On tylsää, kun ne sekotetaan jatkuvaan parinvaihtamiseen perustuviin suhteisiin.
Kristittyjen heteropropagandan ylistamia ydinperheita kalvaa insesti, vakivalta, epatasa-arvo ja uskottomuus.
Vika on rakenteissa ( uskonto, kulttuuri)jotka mahdollistavat vakivallan korostamalla miesten ylivaltaa naisiin ja lapsiin ja hyvaksymalla sen.
Hieman suvaitsevuutta rakkauden eri muotoja kohtaan, please.
On hienoa etta ihmisesta tulee uskovainen- viela hienompaa kun uskovaisesta tulee ihminen.
Eiköhän se ole niin että nuo mainitsemasi asiat kalvavat jokaisessa perhe mallissa.
Sinulla oli ihana nimimerkki, kiinnitin siihen huomioni. Tuo pieni kysymysmerkki, tarkoittiko se sinua itseäsi?
Ai muutkin on huomanneet. Homofobia on juutalaisuutta. Kristinusko oli liian radikaali ja tuonpuoleinen, kätevää napata vtpuolelta kaikki organisoitu ja järkevä, tietty valikoiden. Eihän edes Päivi Räsänen ole lukenu raamistaan läpi. Odottelen innolla, koska avustajansa saa lukuprojektin loppuun ja kommentoi. PR: Raamatun poliittinen tulkinta on liian vaikea kysymys. Avustaja vastaa ku ehtii.